Aerobik alebo aqua aerobik?

Aerobik sa dá praktizovať na pevnine aj vo vode. Aké sú výhody a nevýhody obidvoch možností a čo je lepšie vybrať? Záleží na vašich cieľoch.

Čo sa rozhodnúť schudnúť?

aerobik: školenie môže byť veľmi účinné, ak nie len posunúť sa na mieste, a pohybovať sa rýchlo, aktívne pracovať s vašimi rukami, telom. V tomto prípade, podľa výpočtov Mayo americkej kliniky, osoba váži 73 kg bude tráviť 530 kcal za hodinu. Zatiaľ čo v triede s nízkou intenzitou - len 360 kalórií.

Vodná aerobik: spotreba energie je tu menšia - pri rovnakých 73 kg maximálne 400 kcal za hodinu. Avšak plným ľuďom sa odporúča začať vodnou aerobikou. Telo stráca asi 40% svojej hmotnosti vo vode, čím znižuje zaťaženie chrbtice a kĺbov, čo uľahčuje pohyb. Áno, a psychicky, ľudia s nadváhou sa často cítia pohodlnejšie v bazéne: nie sú tak viditeľné postavy a neohrabaný pohyb.

výber: aqua aerobik pre veľmi plné a nešportové osoby, aerobik pre všetkých ostatných.

Čo posilňuje svaly lepšie?

aerobik: "Chôdza na mieste, rôzne kroky a skoky - tieto pohyby typické pre klasickú aerobiku perfektne posilňujú svaly spodnej časti tela. Ale nie je možné pumpovať ruky alebo späť dobre v aerobiku, - hovorí Elena Palaguta, inštruktor skupinových programov "svetovej triedy Zhitnaya". - Na to potrebujeme simulátory alebo činky ".

Vodná aerobik: vodná odolnosť je 12 krát viac ako vzduch. A musí to byť prekonané každým pohybom. Ak na zemi vyvíjame úsilie, len keď zdvihneme ruku alebo nohu a na ceste späť skutočne dovolíme gravitácii robiť všetku prácu, potom pracujeme po celú dobu vo vode, a preto svaly prídu na tón viac pravdepodobné.

výber: vodná aerobik.

Čo lepšie rozvíja koordináciu a rovnováhu?

aerobik: dokonale rozvíja tieto zručnosti. Toto potvrdzuje aj spoločná štúdia vedcov z Japonska, Južnej Kórey a Spojených štátov. Jeho účastníci - staršie dámy - pravidelne chodili na tanečné aerobik, robil tri hodiny týždenne. A po 12 týždňoch sa stalo lepšie udržať rovnováhu na jednej nohe so zatvorenými očami.

Vodná aerobik: nezahŕňa zložité pohyby a väzy a dokonca udržiava rovnováhu vo vode ľahšie. Osoba so slabou koordináciou a rovnováhou v aqua aerobike bude dostatočne pohodlná. Na druhej strane nebude schopný tieto vlastnosti rozvíjať.

výber: aerobik.

Čo si vybrať budúcu matku?

aerobik: "Doktor môže dovoliť tehotnej žene, aby urobila aerobik, ale s množstvom obmedzení," hovorí Elena Palaguta. - Nemôžete sa rýchlo pohybovať, skákať, zdvihnúť ruky nad hlavu, robiť nejaké pohyby trhnutia, hojdať nohy a krútiť telo. Navyše, budúce matky často vyvíjajú kŕčové žily, kvôli ktorým lekári tiež neporovnávajú skákanie a robia krok aerobiku. "

Vodná aerobik: Jedna z najlepších fitness disciplín pre tehotné ženy. Vzhľadom na skutočnosť, že telo prakticky visí vo vode, chrbát a nohy dostávajú minimálne zaťaženie. Okrem toho štúdie, výsledky ktorých boli publikované v časopise Reprodukčné zdravie, ukázali, že ženy, ktoré šli do aqua aerobiku počas tehotenstva tolerovali pôrod lepšie, potrebovali menej bolesti.

výber: vodná aerobik.

Čo je užitočnejšie pre muskuloskeletálny systém?

aerobik: podľa The Cochrane Library, aerobik zvyšuje hustotu kosti a znižuje riziko osteoporózy u postmenopauzálnych žien. Na druhej strane, keď nadhodnocujete svoju silu a / alebo vyberáte zlé topánky, ľahko sa zraníte.

Vodná aerobik: nemá žiadne plusy alebo minus aerobiku. Neohrozí osteoporózu, ale je čo najviac neškodný pre kĺby.

výber: bojové remízy.

Pozrite si video: AQUA AEROBIK (December 2019).