Najužitočnejšia obilnina

Už ste niekedy varené pohánkovej kaše v thermos? Ovsené vločky - s jablkovým džúsom? Navrhujem nové recepty na zdravé obilniny a poviem vám, ako si vybrať správnu obilninu.

Tento mini-rating sme zostavili spolu s Natáliou Shaskolskou, kandidátkou biologických vied, riaditeľkou výskumného a výrobného centra Rostok. Študovala užitočné vlastnosti krupice a sadeníc už 15 rokov.

Pohanková kaša

Vaječná pohánka má viac vitamínov a mikroelementov než akákoľvek iná kaša.

Ako si vybrať: Je to najužitočnejšie variť kašu z - v ňom antioxidanty 188 mg / 100 g. Ak nie je zelená pohánka, kúpiť pečené pohánka v obchode, len s označením "yadritsa", a nie "prešiel". V jadre (celé zrná) antioxidantov 155 mg / 100 g, v rozdelených zrnách - len 45 mg / 100 g. V pohári vločiek - asi 63 mg / 100 g.

Ako variť novým spôsobom: Pokúste sa uvariť pohánkovú kašu v termose. Ukázalo sa, že je drobné a voňavé, ako zo sporáka. Zahrejte obilniny na panvicu, vložte do termosky a nalejte vriacu vodu alebo vriace mlieko v dvoch etapách: prvú polovicu, potom za pár minút - úplne. Po 20 minútach je kaša pripravená.

ovsená múka

Hlavnou výhodou ovsených vločiek - kvôli ich veľkému počtu rýchlejšie ako iné obilniny, obnovuje črevnú mikroflóru.

Ako si vybrať: ak je ovsené vločky najväčší a najodolnejší, nie rýchly. Je dokonca lepšie variť ovsené ovocie nie z valcovaného ovsa, ale z ovsenej vločky, aj keď to je to, ako to trvá 10-15 minút dlhšie. Najväčšie živiny: nakúpte nahratý ovos v lekárni a rozomlejte na obilniny v mlynáre alebo mlyne. Na výstupe - celozrnné ovsené vločky domáce.

Ako variť novým spôsobom: Švajčiarsky lekár Maximilian Bircher-Benner na začiatku dvadsiateho storočia odporúčal pacientom, aby vyliali ovsené vločky s prírodným jogurtom a jablkovým džúsom a nechali niekoľko hodín naplniť.

Pre 2 porcie:

Ovsené vločky - 80 g

Prírodný jogurt - 150 g

Apple - 1 ks.

Prírodná jablková šťava - 150 ml

Mandle, hrozienka, kokosové čipy, mletá škorica podľa vkusu

Zmiešajte obilniny, šťavy a jogurt. Zakryte a chladnite cez noc. Ak máte veľmi tekutý jogurt, možno budete potrebovať o niečo menej: musíte ho úplne absorbovať. Zahrejte mandle a kokosové lupienky v panvici bez masla a miešajte nepretržite. Akonáhle sa objaví vôňa - odstráňte z ohňa, aby ste nehořili. Jablko nakrájajte na hrubom strúhadle. Zmiešajte všetky prísady, posypeme škoricou a ihneď jeme.

Pozrite si video: Dyan deNapoli: The great penguin rescue (Február 2020).