Užitočné recepty: jablkový deň pre plochý žalúdok

Jablková omáčka, rozpadáva sa s kuracím mäsom a jablkami, jablkom a džúsovou šťavou - ak je ovocie z dacha stále horou, môžete si na týchto jednoduchých receptoch dohodnúť deň pôstu.

Raňajky: jablková omáčka

prísady (pre 2 porcie): 4 jablká, 1 lyžička. cukor, štipka škorice, vanilka, mäta, 60 ml vody.

recept: odlúpnite jablká a nakrájajte na kocky. Zložte všetky ingrediencie do malej panvice a za miešania sa varíme pri nízkej teplote 10 minút. Hlavná časť kociek jablka by sa mala premeniť na štiepané zemiaky, zvyšok by mal zostať celý, ale mäkký.

Dokonalá kombinácia: teplá jablková omáčka je dobrá so zmrzlinou. Studené - s prírodným jogurtom, ovsenými vločkami a ako náplň na koláče.

Jablká a trávenie: Dánski mikrobiológovia zistili, že častá konzumácia jabĺk prispieva k zvýšeniu počtu prospešných baktérií v gastrointestinálnom trakte. Tieto baktérie udržujú optimálnu rovnováhu mikroflóry, zabraňujú hnilobe a vytvárajú butyrát, látku, ktorá posilňuje črevné steny.

Obed: krémová brokolica a jablkový šalát

prísady (pre 2 porcie): 300-400 g čerstvej brokolice, 1 červené sladké jablko, 40 g mandlí, 1 bielu cibuľu, 1/2 červenú cibuľu, 2 lyžičky. l. citrónová šťava, 1 strúčiky cesnaku, 2 lyžice. l. olivový olej, 2 lyžice. l. mandľový olej, 1 lyžička. med, soľ a korenie podľa chuti.

recept: rozdeliť brokolica na kvetenstvo, hodiť do vriacej soľnej vody na 30-45 sekúnd. Vytiahnite, pretrepte a ponorte do studenej vody na 5 minút. Drop do steny. Biela cibuľa jemne nakrájajte a smažte v olivovom oleji až do zlatohnedej. Nakrájajte červenú cibuľu na tenké plátky. Narežte mandle nôž alebo mixér do veľkej drviny. Pre omáčku premiešajte mandlový olej, citrónovú šťavu, med a vylisovaný cesnak. Pridajte 2 polievkové lyžice. l. teplej vody a šľahanie. Soľ a korenie podľa chuti. V šalátovej miske mix brokolica, jablko, nakrájajte na tenké plátky, cibuľu a mandle. Sezóna s omáčkou.

Dokonalá kombinácia: tento šalát je dobrý s pokrmmi zo smaženého mäsa. Okrem toho antioxidanty v brokolici neutralizujú karcinogény v grilovaných mäsoch.

Jablká a chudnutie: Výskumníci z univerzity v Rio de Janeiro uvádzajú 411 tučných žien na diétu, podľa ktorej museli stratiť 1 kg mesačne. Tí, ktorí jedli tri jablká alebo tri hrušky denne, stratili rýchlejšie.

Svačina: jablková a tekvicová šťava

prísady (na 1 porciu): 100 ml jablkovej šťavy, 100 ml tekvicového džúsu, 1 lyžička. med, 2-3 lyžice. l. citrónová šťava.

recept: Zmiešajte čerstvo vylisovanú tekvicu, jablkový a citrónový džús. Pridajte med.

Dokonalá kombinácia: táto šťava je chutnejšia, keď je podávaná s citrónovou alebo pomarančovou kôrou. Ak chcete maximalizovať jeho vstrebávanie, je lepšie v tomto jedle jesť niečo iné.

Jablká a "zlý" cholesterol: Jablkový džús s pravidelným použitím čistí steny krvných ciev z "zlého" cholesterolu. Vedecký výskum na Kalifornskej univerzite v Davise preukázal, že to platí aj pre čerstvé šťavy a šťavy z krabice.

Večera: Rozpadajte s kurčaťom, jablkami a medom

prísady (6 porcií): 6 kuracie filety (200 g), 2 jablká, 2 polievkové lyžice. l. olivový olej, 1-2 lyžice. l. med, 1 polievková lyžica. l. citrónová šťava, 2 lyžice. l. sójová omáčka, 2 lyžice. l. strúhaný zázvor, 1/2 lyžičky zmesi korenia (škorica, klinčeky a muškátový oriešok), 100 ml bieleho vína, 30 g masla, mletá čierna paprika a soľ na chuť, hrsť múky, hrsť vlašských orechov a 50 g strúhanky.

recept: nakrájajte plátky na plátky. Zlepte jablká, jadro von, nakrájajte na kocky. Opečte filé v olivovom oleji po dobu 5 minút. Zmiešajte med s citrónovou šťavou, sójovou omáčkou, koreninovou zmesou, bielym vínom, soľou a korením. Pridajte túto omáčku na filé a varte ešte 5 minút na nízkej teplote. Zmiešajte maslo (20 g), múku, vlašské orechy a chrumkavé drobky na konzistenciu drviny. Rozložte filé s jablkami a omáčkou vo forme, namazať maslom, posypeme drobkom. Pečte 15-20 minút pri 180 stupňoch.

Dokonalá kombinácia: s čerstvými zelenými šalátmi.

Jablká a pľúca: Flavonoidy Quercetin a Naringin, ktoré sú bohaté na jablká, chránia pľúcne bunky pred rakovinou. V rozsiahlej vedeckej štúdii (10 tisíc ľudí v ňom bolo pozorovaných už 26 rokov) sa ukázalo, že tí, ktorí denne konzumujú tieto plody, znižujú riziko rakoviny pľúc o 50%.