Ako udržať muža

Ak chcete zvádzať muža, niekedy stačí len hlboký výstrih a zmätený vzhľad. Ale ako udržať jeho záujem, ak ste boli spolu už mnoho rokov? Alebo možno táto otázka vo vašej hlave je znakom, že vzťah je už prasknutý? Porozumíme spolu s odborníkmi.

Keď skúsenosť páru prechádza znakom troch až štyroch rokov, svetlo v ňom začne pomaly slabnúť. A psychológovia sú si istí, že to nie je katastrofa vôbec, ale prirodzená etapa vo vývoji vzťahov.

"Musíme priznať, že vášeň nie je taká dlhá ako celý život. A to znamená, že s časom v sexe, tak či onak, príde pokoj. To neznamená, že sa vzťahy zhoršili, práve sa zmenili, "vysvetľuje psychológ. Alena Augusta.

Všimnite si však, že milovaný sa na teba pozerá už bez predchádzajúcej žiadostivosti, je ťažké zachovať opatrnosť. A niektoré ženy idú do paniky. "Čo keď som ho nudil?" "Pravdepodobne tajne pozerá na ostatných," "A ak sa ocitne niekto viac krásny a mladší ..." - rušivé myšlienky sa ponáhľajú cez hlavu.

Podľa odborníkov vyjadruje strach z straty milovanej osoby zvyčajne v nezdravých, kódovo závislých pároch. "Spravidla v tomto prípade partner zaberá všetok priestor v živote ženy, celý jej svet sa sústreďuje," vysvetľuje klinický psychológ. Alisa Galati.

Špecialista zdôrazňuje, že závislé ženy sa líšia v nízkej sebaúcty, a preto nemôžu dôverovať inej osobe. "Oni jednoducho nemôžu uveriť, že ich partner môže naozaj milovať," dodáva psychológ.

Hold alebo záujem?

Neurotická túžba udržať partnera za každú cenu často vedie k vysoko nekonštruktívnemu správaniu, ktoré sa obyčajne nazýva notoricky známym "ženský hlúposť". V priebehu kurzu je hypercontrol s záchvatmi žiarivého žiarlivosti a požiadavkami vyhlásenia lásky. Alebo žena naopak začne úplne rozpúšťať vo svojom milovanom, podriadenom a potešujúcom.

Ako zdôrazňujú odborníci, všetky tieto metódy vedú k opačnému účinku. Unavený z hysterík a večného stavu podozrivého človeka odišiel. Alebo to zostane, ale len fyzicky a emočne začne hľadať odbyt v práci, hobby alebo ... na strane.

"Túžba udržať je niečo z oblasti povedomia o vlastnej podradnosti, pretože dobré vzťahy v páre sú rovnaké. Nech ho držať. Ale venovať pozornosť je niečo interné, o túžbe obnoviť vzťah, "vysvetľuje Alena Augusta.

Podrobnejšie pochopíme spôsoby, ktorými môžete konštruktívne udržiavať záujem partnera.

Pozrite si video: Ako si udržať chlapa Zuzana Machová (Október 2019).