Veľké umývanie hlavy: kúpeľný víkend na vlasy

Umývanie, hrebeň, ležanie ... Samozrejme to robíme pravidelne, ale zvyčajne nemáme dostatok času, aby sme si nechali vlasy masírovať, aromaterapia alebo masku. Tak si počkajte na kúpeľný víkend na vlasy! Sľubujeme, že nebudeme musieť ísť do kozmetického salónu. Usporiadajte kúpele doma.

Starajte sa o starostlivé česanie vlasov. Zvyčajne to robíme rýchlo, dnes máme dostatok času na hrebeň vlasov podľa všetkých pravidiel. Nadvihnite mierku dopredu a kefujte si vlasy smerom od čela k čele. Potom hrebeňky prečistite od chrámov až po korunu a od čela až po zadnú časť hlavy. Obrátime sa na špeciálnu masáž.

masáž

Tento postup uvoľňuje svaly hlavy, zvyšuje krvný obeh a zvyšuje účinnosť terapeutických liekov.

* Umiestnite prsty na zadnú časť hlavy a pohybujte prstami ľavej a pravej ruky, masírujte pokožku hlavy rotujúcimi pohybmi a pomaly sa pohybujte smerom k korune.

* Dokončite masáž s kĺzavým tlakom na kožu s oboma dlaňami v smere od čela k zadnej časti hlavy.

Trojstupňový program starostlivosti

Trojstupňový postup s použitím terapeutických látok: samotný šampón, ktorý predpokladá jeho kozmetiku a masku alebo kondicionér. Môže sa vykonávať raz za týždeň. A v ostatných dňoch používajte expresné výrobky starostlivosti (v súlade s vašim rytmom života) na udržanie krásy a zdravia vlasov.

Stupeň I: príprava

V tomto štádiu starostlivosti o vlasy sa odporúča používať špeciálne nástroje, ktoré zvyšujú krvný obeh, liečia pokožku hlavy a pripravujú ju na aplikáciu základných terapeutických látok a zvyšujú ich účinnosť (zlepšujúca penetráciu aktívnych zložiek). Často sa vyrábajú vo forme ampuliek a krémov a spravidla obsahujú stimulujúce éterické oleje, napríklad levanduľový a pomarančový olej, ako aj živiny (karotkový olej, lososové proteíny). Takéto výrobky sú obzvlášť cenné pre suché poškodené vlasy. Aplikujú sa na pokožku ľahkými masážnymi pohybmi, aby sa dosiahla lepšia absorpcia a nechajte na pár minút.

Stupeň II: čistenie

Zahŕňa použitie medikovaného šampónu určeného pre váš typ pokožky hlavy. Takéto prostriedky vyživujú, ochraňujú, upokojujú pokožku, normalizujú rovnováhu a jemne odstraňujú prebytok kožného mazu. Používajú sa v dvoch krokoch.

1. krok - čistenie, Aplikujte výrobok na mokré vlasy, nasaďte na penu a potom opláchnite.

2. krok - liečbu. Pri opakovanom použití rozdeľte šampón po celom povrchu hlavy a nechajte ho 5-10 minút. Potom opláchnite vlasy studenou vodou.

Stupeň III: starostlivosť

V tejto fáze používame špeciálne nástroje v závislosti od potrieb vlasov. Sú to krémy a masky, ktoré obsahujú zvlhčovače a živiny, ako je bambucké maslo, lieskový orech, pšeničné bielkoviny, hodváb, mlieko a vitamíny. Vrátia do vlasovej pokožky pocit pohodlia, obnovia štruktúru vlasov, dodajú im lesk, objem a pružnosť. Takéto prostriedky sa aplikujú na pokožku hlavy a vlasy s ľahkými masážnymi pohybmi, ponechajú sa 5-10 minút a dôkladne sa opláchnu.

Vlasové masky je možné pripraviť samostatne. Prijať časovo testované recepty japonských geishas, ​​ktorých vlasy sú stále považované za štandard krásy.

Rastlinná maska

Odlúpte ovocie zo semena a kože, kaša do stavu zemiakov. Aplikujte zmes na vlasy, ktorá sa šíri po celej dĺžke. Zakryte hlavu ručníkom. Po 25 minútach opláchnite šampónom.

Univerzálna maska ​​Camellia

Olej Camellia si môžete zakúpiť v akejkoľvek lekárni. Vezmite 1 čajovú lyžičku, zahrejte a potom rozložte po celej dĺžke vlasov. Zakryte vlasy ručníkom, počkajte 20 minút. Dôkladne opláchnite vlasy šampónom.

Na záver, vlasy správne vysušte a jemne ich očistite. Netričte si vlasy, len omotajte hlavu ručníkom a ľahko stlačte. Nesnažte sa príliš ťažko rozvinúť vlhké vlasy, používajte hrebeň so zriedkavými zubami. Nakrájajte vlasy z krku, prameň, ktorý sa presunie na korunu.