10 kuchynských predmetov na zníženie množstva tuku v strave

Na raňajky - sendvič s maslom a syrom, na obed - cestoviny so smotanovou omáčkou, kus bravčového mäsa na večeru ... Väčšina z nás jedí príliš veľa tučných jedál, z ktorých sa zotavuje. Ako znížiť množstvo tuku v strave? Pomôže vám desať kuchynských predmetov!

Tuky samotné nie sú zlé. "Okrem toho sú pre telo nevyhnutné budovať bunkové membrány, tvorbu hormónov, zdravú pokožku a vlasy," hovorí Marina Studenkina, výživu, zástupca vedúceho kliniky "Hmotnostný faktor". "Jediným problémom je, že v ponuke mnohých z nás množstvo tuku práve prepadne."

"Denný príjem tuku je 0,7-1,5 g na 1 kg telesnej hmotnosti," hovorí Elena Tikhomirova, dietetik v SM kliniky. Ak existuje tendencia k nadváhe - 40-50 g denne. V tomto prípade by sme mali s živočíšnymi tukami získať viac ako polovicu tohto množstva (20-25 g) a zvyšok - so zeleninou. Dvadsať gramov tuku je dosť. Len jedna lyžica olivového alebo slnečnicového oleja, tri poháre plnotučného mlieka alebo 100 g 19% tvarohu. Jem oveľa viac. To je dôvod, prečo stojí za to mať v kuchyni veci, ktoré pomôžu znížiť množstvo tuku v strave. "

10 kuchynských predmetov na zníženie množstva tuku v strave

1. Multivarka. "Bol to pomalý sporák, nie parný sporák, ktorý som často poradil skôr," hovorí Marina Studenikina. - Je pohodlnejšie umývať pomalý sporák, je ľahšie varenie v ňom, čo znamená, že ho budete používať oveľa častejšie. A samozrejme, jedlo v ňom sa ukáže chutnejšie, nie taká "nemocnica". Aj keď je chuť rýb dokonale odhalená v parníku, zelenina zostáva obzvlášť šťavnatá a jasná a je jednoducho potrebná pre tých, ktorí majú problémy so žalúdkom. "

Elena Tikhomirova, ktorá tiež odporúča pomalý sporák na zníženie množstva tuku v strave, zdôrazňuje, že obilniny v nej by mali byť vykonané v režime maximálnej rýchlej prípravy. "Inak sa roztopia, škrob čiastočne hydrolyzuje a prechádza do glukózy, to znamená, že vaša ryža alebo pohánka už nebudú pomalé sacharidy," hovorí.

2. Ostrý kuchynský nôž. S ním, s mäsom alebo hydinou, môžete odrezať viditeľný tuk (skrytý ešte zostáva medzi vláknami) a znižovať jeho množstvo dobre. Napríklad 100 g kuracie prsia, dusené kožou, bude 7 g tuku, a rovnaké množstvo dusené bez kože - len 3 g.

3. Postrekovač na olej. Všimli ste si? V mnohých receptoch píšu nám: "posypeme" olejom. "Zároveň na nich pridáme vodu," hovorí Elena Tikhomirova. - To znamená, že pridáme 1 až 2 gramy masla na jedlo alebo na panvicu, čo by bolo dosť na korenie niečo na horúcej panvici alebo pečieme zeleninu na grile, ale 7 alebo 20 gramov (rovnako ako v jednej čajovej lyžičke a v tej istej jedálni ").

4. Chladnička. Varíme vývar alebo, povedzme, nejaký studený chlieb a ochladíme ich trochu, pošlite misku na chladenie cez noc. Tuk sa vytvrdne na povrchu a môžete ho ľahko odstrániť.

5. Wok pan. Ázijské jedlá sú varené s množstvom masla. "Ale toto je zvláštnosť kuchyne, nie kuchynského predmetu," hovorí Marina Studenikina. "Pretože jedlo pre wok je veľmi tenké rezané a neustále zmiešané v procese prípravy, nie je potrebné nalievať do neho veľa oleja: na stenách nie je nič, čo by sa malo vyprážať."

6. Gril panvice. Ďalšia exotická kuchynská položka, ktorá je stále málo využiteľná. Škoda. Jeho rysom je rebrovaný povrch dna. V drážkach medzi rebrami mäsa, rýb, hydiny, nadbytočného tuku a džúsu, ktoré, po odparení, budú kŕmiť spodnú časť. Tak to zostane šťavnaté, ale bude menej mastné.

7. Utierka. "Je to užitočné pre trik, ktorý možno vykonať v kaviarni, v kancelárii a dokonca aj doma, ak niekto z vašej rodiny vyprážal stehličku alebo steak vo veľkom množstve masla," hovorí Elena Tikhomirova. - Dajte im na oboch stranách obrúsok a vyberiete z neho polovicu tuku z povrchu. Musím povedať: ak by sa praženie urobilo v chlebe, trik bude horšie. Múka alebo mleté ​​strúčiky sú namočené do oleja, aby ste si ju neskôr vytiahli. "

8. Plastová nádoba. Umožňuje ušetriť peniaze v čase obeda, znížiť kalórie a tuk. "Spolu so soľou a cukrom je maslo jedným z produktov, ktoré rozpoznávajú jedlo podľa jeho vkusu, robí to príjemnejšie," hovorí Marina Studenikina. Preto kuchári nikdy nezaostávajú na neho. Ale doma to dáte menšie, balenie potravín do plastovej nádoby a vezmite si ju s sebou na obed. Najdôležitejšia vec, potom neohrievajte jedlo v mikrovlnnej rúre v tej istej nádobe, najmä ak nie je určené na to. V tomto prípade môže plast uvoľniť do neho nebezpečné látky. "

9. Konvekčná rúra. V ňom sa nádoba ukáže s kôrkou, vypráženou, ale zároveň vyprážanou bez prídavku oleja.

10. Kuchynské váhy. Rovnako ako promócie šálky, čajová lyžička a polievková lyžica a all-all-all, ktoré vám pomôžu pri meraní výrobkov. "Ak nie ste šéfkuchár a nikdy ste nikdy nepozreli jedlo, bude najprv ťažké určiť podľa očí, koľko to je - 20 g masla, lyžice zeleniny a 100 g tvarohu," zdôrazňuje Elena Tikhomirova. "Budete sa neustále mýliť s množstvom tuku a prejedať."

Opäť zdôrazňujeme: nevyzývame vás, aby ste sa vôbec vzdali tuku. Bolo by však oveľa lepšie, keby ste im dostali to správne množstvo, nie s kuracím tukom alebo ozdobenou omáčkou z panvice, ale s čistým rastlinným olejom, orechmi, semenami, tvarohom.