Linguine s tuniakom

Tento typ cestovín vyzerá ako špagety, rovnako ako ryby. Povieme, ako variť lingvin s tuniakom.

Rovnako ako ostatné cestoviny, linguine je vynikajúci základ pre "rýchle" a vyvážené pokrmy. "Pri varení tohto jedla odporúčam vybrať si cestoviny z tvrdej pšenice - je to zdravšie," komentuje Batyr Dzakhmyshev, spoluzakladateľ butiku ekologických výrobkov Botteganova organický a autorom menu rovnakej kaviarne. "Mimochodom, leví podiel škrobu obsiahnutý v cestovinách zostáva vo vode po varení, ak ho pridáte a nepoužívajte ho na ďalšie varenie, potom budete mať menej kalóriovej pasty."

Tam sú odliatky pri výbere konzervy tuniaka pre jedlo. "Odporúčam, aby sa ryby uložené v olivovom oleji ukázali ako vynikajúce," dodáva Batyr.

zloženie: 65 g linguinu v suchej forme, 80 g konzervovaného tuniaka, 50 g tvrdého syra (parmezán, mantosio), 40 g masla, 1 lyžica. olivový olej, 2-3 bazalky, 3-4 ks. čerešňa, 0,5 lyžičky rozmačkaná horúca paprika, soľ a čierne korenie na chuť, 0,5 lyžice. teplej vody.

inštrukcia, Varenie vody v hrnci, pridajte soľ a umiestnite linguin tam. Po 2 minútach vypustite vodu. Teplú panvu zohrejte na strednú teplotu, roztopte 30 g masla. Pridajte 2 vetvičky bazalky a papriky. Odstráňte tuniak z nádoby a vložte ju do panvice, pridajte trochu teplej vody a jemne ju soľte. Potom znížte teplotu na nízku hodnotu a presuňte linguín do panvice. Rezané cherry paradajky nakrájajte na polovicu a pridajte ich do pasty, premiešajte, pridajte horúcu vodu a pridajte zvyšné maslo. Po 20-30 sekundách vložte pastu na taniere. Na vrchole s dvoma bazalkovými listami, mrknite s olivovým olejom a posypte nastrúhaným tvrdým syrom.

Pozrite si video: NOIZZfood: Tuniakové linguine so zeleninou (Február 2020).