Ako odložiť mesačný?

Ak dôjde k "kritickým dňom" na dovolenku, svadbu alebo inú dôležitú udalosť, vždy je pokušenie ich nejakým spôsobom odložiť. Na internete nájdete veľa tipov, ako to urobiť. Ale sú všetky tieto metódy bezpečné?

Existuje pomerne málo spôsobov ako zasiahnuť do vlastného menštruačného cyklu a upraviť ho podľa vlastného uváženia. Hovorme o najbežnejších.

Antikoncepčné lieky

Zo všetkých "receptov" na odloženie menštruácie je to asi najpopulárnejšia. Navyše, ako si myslia mnohí ľudia, najspoľahlivejšie a najbezpečnejšie. Pilulky v tomto prípade, stačí trvať týždeň viac ako zvyčajne. Je to naozaj tak? "Táto metóda je prijateľná," hovorí Gayana Goniyants, gynekológ na klinike Medsi. - Použitie hormonálnej antikoncepcie by sa nemalo predĺžiť len o týždeň - tabletky na pitie až do ukončenia druhého balenia. Použitie tejto metódy je možné len po konzultácii s lekárom. " Existuje ďalšia možnosť "hrať" s mesačným cyklom - dokončiť priebeh perorálnych kontraceptív nie neskôr, ale skôr naopak skôr. Nie po 4 týždňoch, ale po 3 alebo dokonca 2. Avšak podľa Gayany Goniyantsovej to je neprijateľné, pretože existuje veľké riziko hormonálneho narušenia.

Prípravky na núdzovú antikoncepciu

Ďalším spôsobom, ako "odložiť" obdobia, o ktorom sa často diskutuje na internete a z ktorého by ste sa mali okamžite vzdať a tu je dôvod. "Je neprijateľné používať núdzové antikoncepčné lieky na vykonanie dňa menštruácie," hovorí Ilya Kulikov, Doktorand, gynekológ, odborník na plodnosť, klinika "Mosmed". "Vždy to spôsobuje hormonálne poruchy, ktoré môžu viesť k predĺženému abnormálnemu krvácaniu z maternice, ktoré je niekedy ťažké zvládnuť aj v stacionárnych a chirurgických situáciách."