Efektívna strava 2 až 2: schudnúť za 3 týždne

Ak chcete chudnúť za 3 týždne na populárnej stravu 2 na 2, skontrolujte, ako vám to vyhovuje. Hovoríme o základných pravidlách, výhodách a nevýhodách tejto metódy.

Diéta 2 až 2 je klasickým príkladom alternatívnej stravy s bielkovinami a sacharidmi (BUC). Jeho vývojári tvrdia, že ich systém elektrickej energie umožní časovo obmedzenú časovú úpravu čísla, za predpokladu, že ju potrebujete trochu upraviť, ale nie zbaviť veľkého množstva kilogramov. "Spočiatku bol takýto výživový plán vyvinutý pre športovcov," hovorí Mikhail Gavrilov, psychoterapeut, PhD, autor patentovanej metódy stravovania a redukcie hmotnosti, člen Ústavu funkčného lekárstva (IFM, USA). - Získali malé množstvo kilogramov na dovolenke alebo v intenzívnom tréningu, s pomocou, mohli by sa rýchlo dostať do tvaru. Inými slovami, bolo navrhnuté, aby táto strava zostala dlhšia ako pár týždňov. Stojí za zmienku, že takáto strava bola určená ľuďom s dobre vyvinutou svalovou hmotou, aby sa zbavili prebytočného tuku bez straty svalov. "

Diéta 2 až 2: akú je podstata

Ako viete, sacharidy sú jedným zo zdrojov energie pre všetky metabolické procesy. S ich nedostatkom je nedostatok naplnený tukovými rezervami, ktoré sa skutočne vyskytujú v prvých dvoch dňoch stravovania. Tuky sa pomaly, ale určite začínajú rozpadávať. Na tretí deň ťažkého nedostatku sacharidov môže telo získať dodatočnú energiu rozdelením svalového tkaniva. Aby sa tomu zabránilo, množstvo sacharidov v strave sa zvyšuje (bez zvyšovania celkového denného príjmu kalórií). Tuky, ktoré sa naďalej rozkladajú, potom, keď sa udržiava objem svalov. Štvrtý deň, vďaka miernemu množstvu uhľohydrátov, je možné obnoviť ich rezervy vo forme glykogénu v pečeni a svaloch.

Diéta 2 až 2: klady a zápory

Pojem "diéta" ​​už zahŕňa krátkodobé. Vlastne, vývojári klasickej verzie BUCH, skryť to. Z tohto dôvodu možno len túto techniku ​​plus. Áno, môžete znižovať váhu v pomerne krátkom čase. To sa týka iba ľudí, ktorí majú pôvodne dobrú fyzickú podobu a sú priaznivci športu. "Iný rozhovor, ak sa ľudia s veľkým nadbytkom telesnej hmotnosti rozhodnú držať sa takého potravinového systému a dokonca aj niekoľko mesiacov," hovorí Michail Gavrilov. - Čo by to mohlo viesť? Po prvé, na rozpad, zhoršenie emocionálneho stavu a kognitívne funkcie mozgu. To je spôsobené tým, že náš mozog potrebuje asi 100 g glukózy denne len na to, aby si udržal všetky svoje funkcie v normálnom stave. Môže používať len jednoduché sacharidy ako energiu. Znížením množstva sacharidov v strave nám zbavíme mozog príležitosť pracovať v plnej sile. Samozrejme, istý čas bude trvať na ich rezervy, ktoré sú uložené v pečeni, ale netrvajú dlho. A naplniť ich plne za deň nakládky sacharidov, bohužiaľ, nebude fungovať. Opäť platí, že u ľudí s nevyvinutou svalovou hmotou a nadbytku tukového tkaniva BUC neposkytuje žiadne záruky vynikajúceho spaľovania tukov. Koniec koncov, sval je miestom využitia molekúl tuku. "Okrem toho, ak sa rozhodnete sedieť na tomto systéme dlhú dobu, zvážte nasledujúcu skutočnosť: po prvé, v dňoch nakládky sacharidov použijete zdravé uhľohydráty - celé zrná. Ale po niekoľkých cykloch sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozbijeme a potom vaše obľúbené sladkosti, rýchle občerstvenie a iné potešenie z života budú lietať do "krbu".

Diéta 2 na 2: ako schudnúť

Ak si myslíte, že dieta 2 až 2 vám vyhovuje a chcete ju nasledovať, tu sú jej základné pravidlá.

Proteínové dni: čo jesť

Hydina a chudé mäso varené alebo pečené; pary, varené alebo pečené ryby; varené vajcia, morské plody; odstredené mlieko, kefír a tvaroh.

Dni sacharidov: čo jesť

Kaša na vode a bez prídavku oleja; jahody; ovocie (okrem hrozna, banánov a plátkov); čerstvej, varenej alebo pečenej zeleniny.

Odstráňte po celý čas sladkosti, tučné a vyprážané potraviny, pečivo, vdolky, rýchle občerstvenie, štiepky, sladké nápoje. Nasledujúce nápoje sú povolené: čistá voda, zelený čaj, káva bez cukru. Pridajte soľ do riadu v minimálnych množstvách.

Základné pravidlá

* Začnite stravu s 2-dňovým výtokom na odstredené jogurt alebo mlieko, potom choďte do proteínových dní.

* Jedzte 2-2,5 litra tekutiny denne, čo vám umožní rýchlo zbaviť toxínov a urýchliť váš metabolizmus.

* Jedzte každé 2 hodiny, piť alebo pol hodinu pred jedlom, alebo hodinu - po.

* Po 18:00 môžete jesť nesladené ovocie v sacharidových dňoch, na bielkovinách - kefír.