Alena Mordovina o výsledku jogy na Kréte

Naše prehliadka bola prekvapujúco pozitívna. Kréta je krásny ostrov s osobitnou energiou a jasnou čistou prírodou, ktorá uprednostňuje duchovné a dýchacie postupy. Preto sa všetky podarilo!

Chcem vám povedať, ako prešli naše nádherné kresťanské sviatky. Náš hotel bol umiestnený ďaleko od hluku mesta a jeho územie bolo veľmi zelené - na dlhé obdobie som neviděl toľko palmových stromov na jednom mieste. Kretené palmy s nízkym obsahom tuku vyzerajú ako obrovské ananásy, ktoré rastú priamo zo zeme. Žili sme v malom bungalove v diaľke od hlavnej budovy. Nie je ťažké sa zobudiť v piatok ráno na tréning, pretože nás prebudili nenapodobiteľné hlasy vtákov, ktoré sa spojili do jednej melódie.

Prvý deň nášho pobytu sa časť našej skupiny rozhodla preskúmať oblasť a prejsť do najbližšieho mesta Chersonese. Čas cesty bol hodinu a hodinu späť. Naša cesta ležala pozdĺž cesty. Cítili sme sa veriť, a tak sme zapli rýchlejší režim - ukázalo sa, že je to dobré aeróbne zaťaženie. Nasledujúci deň sme sa rozhodli zopakovať túto nádhernú cestu do Chersonesa, ale už sme prechádzali pozdĺž pobrežia. Máme krásny výhľad na množstvo modrých lagún. Táto cesta sa ukázala byť oveľa prekrásnejšia, ale cestovný čas sa zvýšil dva a pol krát. Nikto však ľutoval výber cesty, pretože chôdza je prirodzenou a užitočnou záťažou, z ktorej sme v meste veľmi unavení. Pohyb rýchlym tempom a dýchanie čerstvého morského vzduchu (o oživení morského vzduchu - v texte "Cavitoterapia") je nielen užitočné, ale aj príjemné.

Náš tréningový program bol štruktúrovaný nasledovne: ranné sedenie, meditačná prax, večerné stretnutie. Na tomto turné som sa rozhodol zaviesť ďalšiu prax vo forme večernej pránájamy na pobreží. Návšteva nebola povinná. Táto prax bola pre tých, ktorí chcú, aby večera bola trávená rýchlejšie a mozog sa odpojil od konštantného interného rozprávania pred spaním. Všetci účastníci boli skvelí, udržiavali štyri hodiny a potom šli do večerných pranayámov. Takže sme nemali takmer žiadny voľný čas. Niektorí účastníci turné tretieho dňa tréningu ma potešili výsledkami, keď povedali, že žalúdok bol odfúknutý a vytvoril sa pás.

Zvyčajne po takomto intenzívnom cvičení sa pocit únavy hromadí na štvrtý deň, a aby sme ho odstránili, rozhodli sme sa mať voľný deň s prehliadkou. Cieľom našej cesty bolo vybrať ostrov Santorini - vizitku Grécka.

Ukázalo sa, že je to krásny ostrov, kde ľudia žijú ako na sopku v pravom zmysle slova. V blízkosti ostrova sú dve sopky, jedna je viditeľná, druhá je skrytá pod vodou. Posledná erupcia bola v roku 1956. Ostrov pozostáva výlučne zo sopky červenej, bielej a čiernej farby. Akonáhle bola Santorini okrúhla, ale kvôli erupcii sopky, časť z nej šla pod vodou a teraz má tvar polmesiaca. Existuje teória, že táto časť bola Atlantis. Po erupcii vznikla veľmi pekná laguna - kaldera. Bola to ona, ktorá priťahuje mnoho turistov z celého sveta do Santorini. Ľudia sa každú noc zhromažďujú okolo kaldery, aby si mohli vychutnať slnko, ktoré postupne klesá do modrej priepasti Egejského mora a maľuje oblohu a vodu v úžasných žlto-červených odtieňoch.

V Santoríne sme navštívili tri malé mestá: Ia, Firostefani a Fira a tiež navštívili neobvyklú pláž, kde je piesok čierny (je to kvôli jeho vulkanickému pôvodu). Piesok je veľmi horúci, horúci na ňom, môžete sa pohybovať len behom. Voda v mori nezohrieva viac ako 21 stupňov. Niektorí z našich ľudí plávali a potom pochovali v piesku, aby sa udržali v teple.

Bol som tiež prekvapený skutočnosťou, že na malom ostrove je viac ako 300 kostolov. Napríklad tam je jedna malá obec (cudzinci tam nie sú povolené), na ktorých území je 45 kostolov. Miestni vtip: "Existuje viac kostolov než domy, vína viac než voda a osli viac ako ľudia."

Všeobecne platí, že program nášho turné bol veľmi intenzívny, čas preletela. Ďakujem všetkým účastníkom za pozitívny postoj a náročnú prácu pri zvládaní praxe. Všetci skvelí kolegovia!

Užitočné odkazy:

Video stretnutia "Yogalates" a "Pilates" s Alenou Mordovinou vo fitness-video knižnici klubu "LIVE!".