Hévízské jazero: kúpať sa na zdraví!

V auguste sa klub "ŽIVOT!" Po prvýkrát uskutoční turné venované jogovej terapii pre ženy. Jeho účastníci navštívia Maďarsko na najväčšom termálnom jazere na svete vhodnom na plávanie. Naučil som sa, ako je kúpanie užitočné.

Keď som žil v Maďarsku, ľutoval som, že tam nie je žiadne more. Ale usadil som sa na novom mieste, uvedomil som si, že Maďari majú iné, menej významné bohatstvo - termálnu vodu. Budapešť sa často nazýva "hlavným mestom kúpania v Európe". V Maďarsku je zaregistrovaných viac ako 1300 termálnych prameňov, tu sú jediné jaskynné kúpele v Európe. Hlavnou atrakciou kúpania tejto krajiny je termálne jazero Hévíz.

Jeho názov sa prekladá z maďarčiny ako "horúca vriacou vodou". Svojím špeciálnym chemickým zložením vždy priťahuje ľudí z rôznych častí zemegule a v priemere je dvanásť tisíc turistov na päťtisíc obyvateľov letoviska mesta Heviz.

Jazero Heviz je napájané dvoma zdrojmi, studenými a horúcimi, a ich silné prúdy úplne obnovujú vodu v jazere od 48 do 80 hodín! Preto plávanie v Hévízi je povolené iba nafukovacím kruhom: teplá voda je veľmi uvoľnená a súčasné sťažuje voľný výlet. Môžete sem prísť aj v zime: teplota vody nikdy neklesne pod + 22 ° C a hojivá para vystupujúca z povrchu dodáva pocit mágie. Jazero je obklopené krásnym národným parkom av letných mesiacoch kvitnú lotosy pri pobreží. Exotické kvety boli špeciálne prinesené na konci 19. storočia.

Ak sa kúpeľná kultúra mesta Heviz rozvíja asi dvetisíc rokov a miestne minerálne pramene už majú niekoľko desiatok tisíc, potom bol prvý kúpeľ v týchto častiach postavený až v 18. storočí. Teraz neexistuje žiadny poplatok za hotely v blízkosti jazera a všetky ponúkajú rôzne liečebné a preventívne kurzy balneologických procedúr. Vynikajúci lekári v tejto oblasti nesú názov "veľvyslanci pre zdravie jazera Heviz".

Samozrejme, hlavnou vecou je voda s obsahom oxidu uhličitého, síry, vápnika, horčíka, bikarbonátu, železa, amoniaku a dokonca aj inertného radónového plynu. To znamená, že jazero je mierne rádioaktívne, ale je to nielen bezpečné, ale aj užitočné: slabé žiarenie zvyšuje imunitu a posilňuje mechanizmus samého zahojenia. Kúpajú sa v tejto vode, pijú ju a používajú ju v špeciálnych postupoch - napríklad podvodná masáž. Kúsok sa tu tiež vykonáva: rašelina pokrývajúca dno jazera má jedinečné zloženie, ktoré pomáha pri liečbe všetkých reumatických ochorení. Vysoký obsah minerálnych zlúčenín môže zlepšiť metabolizmus tkanív chrupavky a posilniť kĺby.

Špeciálny program je tu pre ženy. Hévízová voda liečí chronický zápal panvových orgánov (neinfekčný typ) a niektoré typy neplodnosti, menštruačné poruchy.

"Z hľadiska liečby chorôb žien sú najdôležitejšími zložkami termálnej vody síra a sírny, ktoré uvoľňujú svaly, dilatujú krvné cievy, zmierňujú zápal, zlepšujú krvný obeh v tkanivách a regulujú produkciu estrogénu a progesterónu," hovorí hlavný lekár reumatologickej kliniky Saint Andrush na jazere Heviz. Annamaria Bergman. - Fyzikálne a chemické vlastnosti vody Hevizu zlepšujú krvný obeh v panvovej oblasti, pomáhajú obnoviť ovuláciu alebo vyliečiť čiastočnú alebo úplnú blokáciu vajíčkovodov, pri ktorej nie je možné koncepciu. Je dôležité, aby na rozdiel od mnohých liekov balneologické postupy nemali vedľajšie účinky. "

Navyše v Hevizu môžete absolvovať kurz špeciálnych procedúr pre ženy. Napríklad navštevovať hodiny v intimnej gymnastike alebo skúsiť na sebe miestne know-how - zábaly z papriky a hrozna. Celulitída sa potýka s ayurvedickými masážami a ichtyoterapiou - peelingom, ktorú vykonávajú malé ryby špeciálneho plemena. Vďaka huminovým kyselinám obsiahnutým vo vode jazera pomáha jednoduché kúpanie zlepšiť metabolizmus a stav pokožky a síra robí vlasy a nechty zdravé a lesklé.

V Hévízi je kombinácia príjemného a užitočného jednoduchá: ošetrenie vody je tu doplnené o relaxačné masáže, voňavé čokoládové zábaly a iné kozmetické procedúry, čím sa toto miesto stalo nezabudnuteľným vďaka skutočnému vysokokvalitnému odpočinku.

čo: Jóga turné "Jóga terapia pre ženy. Špeciálny kurz Ravi Kumar.

kde: Hévíz, Maďarsko.

kedy: od 21. do 28. augusta 2012.

Registrácia pre jogu je tu.