Ako obliecť dieťa na prechádzku: 10 dôležitých pravidiel

Každá matka sa zaujíma o to, ako obliekať dieťa tak, aby počas chôdze nezmrazil, ale zároveň sa neprehrieva. Oba sú pre malého muža nebezpečný. Tu sú základné pravidlá, po ktorých môžete ľahko obliecť drobky v akomkoľvek počasí.

Pravidlo 1. Oblečte dieťa vo viacerých vrstvách. Nie sme teplé oblečenie samé o sebe, ale vzduch pod ňou. Vzdušné priestory, ktoré sa vytvárajú medzi vecami, pomáhajú udržiavať telesnú teplotu a zabraňujú zmrazeniu, keď je zima vonku. Preto je lepšie nosiť na drobe dve svetlé blúzky ako jeden hustý sveter. To isté možno povedať o vonkajšom oblečení na izolácii - ohrieva vzduch vo svojich dutinách. Ľahšie vlákna a väčšie dutiny vo vnútri, tým nižšia teplota, pri ktorej dieťa nezmrzne.

Pravidlo č. 2. Nebundujte deti. Zdá sa nám, že dieťa leží stále, nie je aktívne v pohybe, takže môže rýchlo zmraziť. Ale to nie je. "Pretože aktívny metabolizmus sú deti veľmi intenzívne," hovorí Anastasia Malysheva, pediatr kliniky "Váš lekár". - Preto, keď je pre nás v pohode, je to pohodlné pre deti, keď je pre nás komfortné - je pre nich teplo, keď je pre nás teplo - je už horúce. Prehriatie týchto detí je oveľa nebezpečnejšie ako hypotermia. "

Pri vyzdvihnutí dieťaťa na prechádzku najprv položte plienku a čalúnenú košeľu na ňu s posuvníkmi. Toto je prvá vrstva oblečenia. Druhou vrstvou je ľahké bavlnené kombinézy. Ako tretí v chladnej sezóne pridajte teplé kombinézy, ako je fleece. Zima potrebuje štvrtú vrstvu oblečenia. Môže to byť obal alebo kombinéza, ako napríklad spací vak na polstrovaný polyester alebo ovčia koža. V prípade ovčej kože, bez tretej vrstvy: prírodná kožušina - spoľahlivá ochrana pred chladom. Nasaďte na hlave dieťaťa svetlový uzáver a teplý vlnený uzáver.

Pravidlo 3. Dieťa vo veku 1,5 - 3 rokov by malo mať toľko vrstiev oblečenia ako vy, plus jedna vrstva. Deti v tomto veku sa aktívne pohybujú, strácajú veľa času nie na invalidnom vozíku, ale na svojich nohách. Dbajte na to, aby oblečenie neobmedzovalo alebo neobmedzovalo voľnosť pohybu.

Je dobré, ak v šatníku trochu fidget bude vrchné oblečenie s detaily, ktoré môžu byť uvoľnené a kombinované. Napríklad bunda s vesta, ktorá, podľa počasia, môžete nosiť alebo nie nosiť na dieťa navyše. Veľmi praktická možnosť nie je jednodielne kombinéza, ale bunda s poloprácky. Nie sú horšie ako ochrana pred vetrom, snehom a dažďom, v rovnakom čase môžu byť špinavé nohavice umývané a kombinované častejšie s akoukoľvek inou bundou. Ideálne by mala byť dĺžka bundy v polovici stehna: keď dieťa sedí, chrbát zostane zatvorený.

Pravidlo 4. Venujte pozornosť vnútornej vrstve. Pri výbere teplej kombinézy alebo sady "bundy plus nohavice" opýtajte sa, čo sa používa izolácia. Vrchné odevy by mali vytvoriť špeciálnu mikroklímu vo vnútri, udržiavajúc teplotu tesne pod teplotou tela. Najlepšie izolátory v súčasnosti sú považované za tinsulety, izosofty a vlákna. Syntetická zimná zimná záhrada je ideálna na jar, ale nie je vhodná pre chladné počasie: po umývaní alebo nasiaknutí potu stráca polovicu svojej hrúbky. Prírodná izolácia (dolu, perie) perfektne zachováva teplo, ale bohužiaľ sú veľmi alergénne materiály a vynikajúcim miestom pre kliešte.

Pravidlo 5. Zvážte tepelnú vodivosť materiálov., Čím je tkanivo bližšie k telu, tým je ešte hygroskopickejšia a priedušná. Vyberte si veci z prírodných materiálov - bavlna, vlna, ľan.

Pravidlo 6. Pre aktívne deti si vyberte odevy absorbujúce vlhkosť. Čím viac sa dieťa poteší, tým viac ochladzuje. Preto musia veci efektívne a rýchlo odčerpať vlhkosť, neumožňujúce hromadeniu a ochladzovaniu tela. Tepelné spodné prádlo môže byť skutočným záchrancom. Také produkty majú bunkovú štruktúru. Bunky priľahlé k telu, vlhkosť sa odstráni a vrchol - práca na jeho maximálne rozloženie na povrchu a rýchle odparovanie. Bunky tiež obsahujú vzduch, ktorý v kontakte s telom ohrieva a vytvára pohodlnú vrstvu.