Ako urobiť salon spa pedicure doma?

Ak chcete urobiť salónikovú kúpeľnú pedikúru doma a získať "detské nohy", nie je nutné kupovať drahé zariadenia a kúpele, môže to byť doma. Budete potrebovať len niekoľko nekomplikovaných zariadení a zručností.

Pre mňa bola pedikúra vždy rovnaká povinná výdavková položka ako pôžička na auto. Dôvodom toho - triedy flamenco, tvoria dokonalé držanie tela, ale úplne zabíjajú nohy. Myslím, že problém krehkosti pedikúry je známy nielen tanečníkom, ale aj všetkým, ktorí sa aktívne venujú fitness. Aby som nevyužil každých desať dní veľa peňazí na salónoch, musel som sa naučiť, ako spracovať nohy na vlastnú päsť. Stále idem na majstra pre poťah, ale vlastním spa pedikúru, ako aj mnoho profesionálov. Zdieľam tajomstvá.

Chyby v pedikúre

Po prvé, treba sa vyhnúť bežným chybám, a to:

1. Nepoužívajte príliš horúcu vodu na varenie - pokožka sa začne odlupovať na kusy a riziko spálenia. Je lepšie držať nohy 15-20 minút v mierne teplej (asi 30 stupňoch) vode.

2. Nerezte kukurice s holiacim strojčekom alebo nožnicami. Veľmi častá a nebezpečná prax s veľmi smutnými dôsledkami vrátane otravy krvi. Ak potrebujete pedikúru, stačí použiť krovinku, prírodnú pemzu alebo profesionálnu škrabku.

3. Netierajte kutikuly. Po prvé, existuje veľká šanca na ublíženie a po druhé, nekompetentne odstránená koža bude okamžite znovu rásť. Môže sa odstrániť iba pomocou špeciálnej hůlky.

4. Nevyrezávajte rohy nechtov, nerezajte ich pod koreň. Aby sa zabránilo vniknutiu, nechty počas pedikúry by mali byť orezané len v priamke.

Súprava pre pedikúru doma

Ak chcete urobiť pedikúru podľa pravidiel, doporučujem tieto zariadenia:

- koberec masér pre pedikúru. Výborné a veľmi lacné zariadenie. Povrch koberca imituje kamienkové morské dno, môžete sa naň chodiť, stimulovať akupunktúrne body;

- profesionálny škrabák na pedikúru. Existujú škrabky, vybavené šetriacimi mikrovláknami, ktoré naozaj vytvárajú veľmi "baby podpätky";

- súbor húb na pedikúru z oranžového stromu. Pri manikúre sú vhodné, pretože sú univerzálnym nástrojom na jemné odstránenie kutikuly.

- ponožky na vlastnú masáž. Je to zábavný a veľmi užitočný vynález: akupunktúrna karta nohy je nakreslená na bežných ponožkách, čo umožňuje orientáciu neofýzy;

- zvyčajný masér - abakus. Úspešne nahrádza komplexné nástroje pre pedikúru: napríklad, keď pracuje relaxačná maska, môžete masér posúvať nohami.

A čo je najdôležitejšie, dva alebo tri krát týždenne robia domáce spa pedikúru. Navrhujem tri skvelé scenáre.

Pozrite si video: Lekcie prveho dojmu 5. časť: Pedikúra alebo "Ako na krásne nôžky!" (November 2019).