Ľudia proti dietitiánom

Úprimne povedané, nie som fanúšikom populárnych rád a iných odporúčaní od "dedičných liečiteľov", a to aj v oblasti chudnutia. Ale v záujme amerického Michaela Pollana a jeho nedávno zverejnených pravidiel o zdravom stravovaní som pripravený zmeniť svoj názor.

Najprv tu sú niektoré z najlepších perlov ľudovej dietetiky (celý zoznam si môžete prečítať na webovej stránke The New York Times, len majte na pamäti, je to neustále aktualizované).

1. Liečba už nie je liečbou, ak sa na ňu každodenne dovolíte.

2. Nenechajte nič, čo je inzerované v televízii.

3. Jedzte päť druhov ovocia a zeleniny denne, potom nebudete mať priestor na odpadky v žalúdku.

4. Nikdy nezjedzte počas státia alebo vo vozidle.

5. Ak chcem niečo príliš ťažké, to nie je to, čo naozaj chcem.

6. Nikdy nejedz nič, čo sa vydáva za niečo iné. Vegetariánske mäso je falošné mäso, margarín je falošné maslo, skutočná kyslá smotana nemôže byť odtučnená a skutočná čokoládová omáčka je látka s čokoládovou príchuťou namiesto čokolády.

7. Ak si myslíte, že máte hlad, ale ak odmietnete jablko, nemáte hlad.

8. Kuchajte sa a vezmite si obed do práce. Šetrí vám peniaze a vždy viete, čo ste vložili do úst.

9. Nedávajte si prísne pravidlá o jedle, ak je jediným cieľom, keď cítite, že všetko je pod kontrolou. Jedzte zmrzlinu alebo sa zhnite po celý deň bláznivý zmrzlina? Samozrejme, jesť zmrzlinu.

10. Nejedz toho, ktorého by si sám nechcel zabiť.

11. Žiadne omáčky, omáčky a prísady, bez ohľadu na to, ako lákavé to vyzeralo.

12. Nezostávajte zo stola, kým nebudete jesť ovocie na dezert.

13. Je lepšie platiť v obchode ako lekár.

14. Zvoľte si produkty inverzne v pomere k tomu, koľko výrobcov utratí za svoju reklamu.

15. Ak ste pripravení urobiť iba jednu pozitívnu zmenu vo svojej strave, nechajte ju "držať sa od stánkov rýchlym občerstvením".

V úlohe zberateľa tejto neoceniteľnej populárnej múdrosti robil vedecký novinár Michael Pollan - možno jeden z najznámejších odborníkov na výživu, autor bestselleru "V obrane potravín: Manifest spotrebiteľa". Je pravda, že nechodil na zabudnuté mestá a dediny ako oddaný Dahl, ale jednoducho sa obrátil k svojim čitateľom prostredníctvom novín The New York Times a pýtal sa: "Zdieľajte čo dobré v zmysle jedla ste učili vo svojej rodine?" stovky ľudí z celého sveta reagovali a zbierka populárnych pravidiel pre zdravé stravovanie naďalej rastie. Mimochodom, kedykoľvek sa môžete pripojiť k priateľskej medzinárodnej spoločnosti v angličtine a získať šancu stať sa spoluautorom spoločnosti Pollan. V budúcom roku plánuje uverejniť najzaujímavejšie a najdôležitejšie recepty na zdravý život ako samostatnú knihu.

Pollan sám, ako ste už pochopil, nie je odborník na výživu, ale novinár. Okrem toho je veľmi skeptický voči oficiálnej dietetike. V USA a Európe, podľa jeho názoru, pod prísnym vedením výživovníkov a výrobcov potravín, obyvateľstvo vyvinulo skutočnú potravinársku idiosynkráziu. Už nevidíme potraviny a jedlá, ako potraviny, pred našimi očami - rôzne pyramídy bielkovín, tukov a sacharidov. Ak dodržiavate logiku odborníkov na výživu, priemyselný kefír dodatočne obohatený o vitamíny je lepší ako domáce, čerstvo vyrobené z čerstvých surovín, pretože zloženie druhého nie je tak "vyvážené". Ale je to hlúpe!

"Pozrite sa, čo viedol náš vedecký prístup k jedlu," vyhlasuje Pollan vo svojich článkoch a knihách. Kupujeme pomarančový džús s vápnikom, chlebom, zbavíme všetko, čo je možné, ale z nejakého dôvodu sa zdravie a harmónia nepridávajú. A kto povedal, že ak prvý produkt zbavíme určitých látok a potom ich "obohatí" o umelé analógy, dostaneme ekvivalentný prvotný výrobok?

Naše prababičky a prapracovníci boli oveľa lepšie pochopiť, čo je zdravé jedlo - čerstvé, sezónne, z rustikálnej záhrady. Veľmi výhodné sú supermarkety, potraviny s priaznivými hodnotami, jogurty s "večnou" skladovateľnosťou a čerstvé ovocie a zelenina po celý rok, ale kedy ste naposledy kúpili jablká alebo chlieb bez lepenkovej chuti alebo chleba? Jediný spôsob, ako obnoviť stratený inštinkt zdravej výživy a vytvoriť prirodzenú, pozitívnu stravu, hovorí Pollan, je vrátiť sa k tradíciám prababičiek. A počúvajte oficiálnych odborníkov na výživu menej.

"Výživoví lekári s lekárskym vzdelaním sú vo väčšine prípadov teoretici, majú len malý kontakt so skutočnými ľuďmi, skôr s určitou úzkou vrstvou," súhlasí autor. - A ja, domáci výživár, každý deň stretávam stovky ľudí - na internetových fórach, na výletoch po celej krajine. Počúvam rôzne príbehy a radím len to, čo som zažil sám. Nie je možné, aby osoba, ktorá je zvyknutá jesť asi pol dňa na deň, aby poskytla odporúčania, ako napríklad "obmedziť sa na kúsok čokolády týždenne", ako mi nedávno upustil jeden známy "oficiálny" odborník na výživu so mnou. Ovláda melanchólia a okamžite sa vzdal. Aj ja som skúšal všetky tieto diéty a prišiel do môjho systému, možno povedať, z beznádeje - jednoducho som zažil to, čo som zistil, že pracujem. Podľa môjho názoru je potrebné počúvať sami seba, postupovať od svojich osobných návykov a slabostí. Poradie matky a starých rúk môže byť veľmi užitočné, ale nemali by ste si myslieť, že by ste mohli schudnúť niekým iným - každý má nakoniec svoj vlastný program výživy. "

Čo si myslíte, v ktorých rukách je naša harmónia: ľudoví dietriti, osobný terapeut alebo náš vlastný odborník na výživu?