Ako neutralizovať váš kozmetička

Na jeseň sa každoročne zvyšuje pravdepodobnosť chytania chladu. Veľké mesto samo o sebe je zdrojom infekcie a môžete dokonca vyzdvihnúť mazanú infekciu vo svojom vlastnom dome. Poviem vám, čo máte robiť, aby ste neutralizovali vašu kozmetiku.

To úžasné Clinique mlieko alebo Guerlain rúž, kúpil len pred piatimi rokmi, stať sa nie prostriedkom krásy, ale chovným priestorom pre vírusy herpes, E. coli a dokonca genitálne infekcie, už sme napísali. Rovnako tak je lepšie nepoužívať samplery v obchodoch.

Takmer každá dievčina systematicky premieňa čerstvo kúpenú (alebo čerstvo vyrobenú) kozmetiku. Neopatrne pomocou séra alebo maskary pre oči, môžete zarobiť nielen kožné problémy (čo je nepríjemné samo o sebe), ale tiež nechať značnú jeseň chrípku alebo ARD v nekonečnom kruhu. Pred niekoľkými rokmi sa stav pacientov na španielskej klinike výrazne zhoršil v dôsledku toho, že lekári im poskytli vyčistené mlieko pre telo, infikované bacilmi, ako sa ukázalo neskôr.

Ako zachrániť kozmetika

Stručne povedané, tento problém by ste nemali riešiť ľahko. Je lepšie dodržiavať niekoľko pravidiel, ktoré nedávajú kozmetiku a súčasne vyzdvihnúť infekciu.

1. Nepoužívajte opakovane použiteľnú hubku na tvár. Mokrá špongia je ideálnym miestom pre chov mikroorganizmov. Po každom použití dôkladne umyte mydlom a vysušte a je lepšie umyť make-up a masky s jednorázovými utierkami alebo bavlnenými poduškami.

2. Nenechávajte bane s kozmetikou (najmä otvorené!) Strany kúpeľa. Konštantná vlhkosť znižuje účinnosť najaktívnejších zložiek a vytvára vynikajúcu pôdu pre baktérie. Kozmetika by mala byť skladovaná na uzavretom chladnom mieste.

3. Nikdy nečistite bavlnené púčiky, disky a make-upové kefy so slinami (mnohí sa pridržiavajú tohto nechutného zvyku). Infekcia z úst sa dostane na sliznicu očí alebo na pokožku a môže dôjsť k mnohým nebezpečným následkom.

4. Ak máte herpes ("chladu na perách"), zlikvidujte všetky rúže a lesk, ktoré ste používali v poslednej dobe, bez ohľadu na to, aké je to ľúto. V opačnom prípade infekcia bude chodiť v kruhu.

5. Raz týždenne umyte všetky make-up kefy teplou vodou a mydlom.

6. Pred každým použitím utrite pinzetu so štetcom a iné nástroje. Nebude to vôbec ťažké.

7. Vyhoďte bez ľútosti všetky výrobky, ktoré vypršali. To platí najmä o bio- a organickej kozmetike. Často neobsahuje konzervačné látky, a preto žije doslova pár týždňov.

8. Takmer všetky - masky, krémy, kôry - musia byť pripravené raz alebo dvakrát. Chránit ho dlhodobo bez chemických konzervačných látok je opäť nemožné.

9. Výrobky na tvár a oči nepoužívajte rukami. Alebo ich dôkladne umyte predtým, ako vložíte prst do pohára.

10. Nesmiete zdieľať kozmetiku s ostatnými, najmä počas šírenia prechladnutia.

11. Po použití starostlivo pokryte všetky krémy a pleťové vody s uzáverom. Špachtle z jednej krému by sa nemala aplikovať na inú.

12. Nepoužívajte dekoratívnu kozmetiku, keď ste chorí s chrípkou alebo akútnymi respiračnými infekciami. V opačnom prípade to všetko bude musieť vyhodiť, keď sa dostanete dobre. A to, vzhľadom na naše vystavenie účinkom nachladnutia, môže byť veľmi drahé.