Meyhuachzhuan

Techniky tohto vnútorného štýlu wushu sú tajné. Existujú legendy o sile jeho nasledovníkov, takmer nikto nevie o metódach výcviku.

Názov štýlu Meihuaizhuang je preložený z čínštiny ako "Meihua divoké slivky". Divoké slivky kvitnú skoro, púčiky kvitnú doslova pod snehom. Keď klesajú, kvety sa krásne otáčajú vo vzduchu. Vytrvalosť, vytrvalosť, krása pohybov, medzi ktorými existuje mnoho revolúcií okolo vlastnej osi, všetky tieto vlastnosti odrážajú podstatu meihuazhuang.

Spočiatku Meihua praktizoval státie na stĺpoch vykopaných do zeme. Žiaci začali s nízkymi stĺpmi, majstri vycvičení vo výške niekoľkých metrov nad zemou. To bolo presvedčené, že to je veľmi užitočné pre bojovník: zlepšenie koordinácie, odvaha a mimoriadna sila nohy rozvíjať. Neskôr Meihua zostúpil na zem: väčšina moderných majstrov nepoužíva piliere. Ale slovo "pilier" v slovníku je zachované. Tento "pilier" ("chuang") najmä rozlišuje meihuuzhuang od iných štýlov, kde sa v názve nachádza aj slovo "meihua". Takže v Shaoline je podobný štýl. Predtým sa bojovníci Meihuzhuang ukryli pred prenasledovaním v šaolinských kláštoroch. Vďačnosť vycvičili mníchov. Je pravda, že nie všetko, a Useni, to znamená, bojovníci mníchmi, zjednodušením a prispôsobením štýlu tradíciám založeným v Shaolin, založili svoj vlastný smer - Shaolin Meihua.

História Meihuahuan je najmenej 1500 tisíc rokov stará. Počas 15 storočí si prívrženci tohto vnútorného štýlu wushu vyvinuli veľa sofistikovaných techník vrátane schopnosti odpudzovať útok ozbrojeného súpera svojimi holými rukami. Avšak väčšina techník je tradične tajomstvom: len vyvolení vie, čo sú "ihly meihua", "kamene lietajúceho kobylky" a "nádherné šípky". A v juhovýchodných provinciách Číny, rodiny stále žijú, v ktorých meihuzhuang už dlho trénoval, odovzdávajúc tajomstvá remeselného spracovania.

Na rozdiel od iných štýlov wushu - Taijiquan, Xingyiquan, Baguazhang, na ktorých sa obrovský počet ľudí zaujíma, Meihua nie je tak populárny. To je fyzicky veľmi zložitý štýl, musia začať od detstva. Stíhačky Meihua trénujú vo vysokorýchlostnom režime, ale medzi pohybmi sa náhle zmrazia v jednej alebo druhej pozícii a stávajú sa nehybne na nejaký čas, čo je neuveriteľne ťažké. Tajomstvá ovládania tohto štýlu sú stále skryté od obyčajných smrteľníkov. Ak chcete byť prijatý do vnútorného kruhu a dostať zasvätenie od pána, musíte byť veľmi vytrvalý. Na svete je niekoľko skutočných majstrov meihuahjuangov a legendy o nich. Hovorí sa, že jeden z týchto majstrov, ktorý žije v Číne, sa z času na čas pobavuje tým, že s úderom dvoch rúk presunie auto, alebo keď príde na súťaže vzpierania, s jednou rukou vyzdvihuje ťažké bary za záclonou.

Pozrite si video: KDA - POPSTARS ft Madison Beer, GI-DLE, Jaira Burns. Official Music Video - League of Legends (Marec 2020).