Pracovný metabolizmus

Súčet nákladov tela na všetky procesy syntézy a rozpadu. Zahŕňa bazálne, fyzické, mentálne a iné typy aktivít. Úroveň pracovnej výmeny je užitočná na zistenie výpočtu kalorického príjmu a atletického zaťaženia. A pre spoločný vývoj.

V prvej aproximácii je pracovná výmena dvakrát až trikrát vyššia ako tá hlavná. Existuje empiricky vypočítaná priemerná denná spotreba energie pre ľudí v určitých povolaniach. Napríklad mladý muž s priemernou výškou a hmotnosťou, ktorý kombinuje hodiny duševnej práce a fitness, trávi denne okolo 3000 kcal. Takýto približný odhad však nič neznamená: dvaja podobní ľudia môžu stráviť úplne inú energiu na tej istej práci. To je dôvod, prečo jedna osoba počas týždňa tréningov klesá o toľko kilogramov navyše ako druhá zlyhá pri rovnakom zaťažení a po dobu jedného mesiaca.

Každý, kto sa zaoberá kardiovaskulárnymi strojmi, bude mať prirodzenú otázku: Čo znamenajú súčty kalórií, ktoré sú zobrazené na simulátorovej doske? Odborníci nemajú na túto otázku žiadnu odpoveď. Kalorimeter zabudovaný do simulátora počíta s chudobou toho neexistujúceho priemerného človeka, ktorý s vami nemá nič spoločné. Skutočné plytvanie energiou sa môže niekoľkokrát líšiť - hore alebo dole.

Ak chcete presne určiť, aké dávky a nutričné ​​dávky potrebujete, môžete vykonať individuálne hodnotenie metabolizmu v laboratórnych podmienkach. Keď ju pozná, špecialista vypočíta individuálnu stravu a komplex fyzických aktivít. Takýto podrobný vedecký prístup je však potrebný iba v prípade zjavných porúch metabolických procesov, nadmernej odchýlky telesnej hmotnosti od normy alebo pri iných poruchách. Zdravá osoba na výpočet zaťaženia a výživy postačuje na vedenie zdravého rozumu a na citlivé počúvanie vlastného tela.