Fitness náramok: ktorý z nich potrebujete a ktorý z nich - nie? Časť 1

Fitness náramky sa stávajú čoraz obľúbenejšími - pre začiatočníkov aj pre tých, ktorí dlho trénujú. Súčasne sa ich recenzie veľmi líšia: od nadšenia až po ostro negatívne. Tiež si myslíte, že si kúpite gadget, ale nechcel by ste byť sklamaní? Pozrite sa na výsledky nášho testu.

Tieto miniaplikácie môžu počítať nielen srdcovú frekvenciu, ale aj počet krokov a kalórií, ktoré strávite, môžete synchronizovať so smartphonmi, pripomenúť si tréningy a to nie je všetko! Ale naozaj potrebujete všetky tieto funkcie? Závisí od vašich cieľov a úrovne fyzickej aktivity. Na overenie výhod určitých funkcií sme sa rozhodli testovať štyri rôzne zariadenia v podmienkach nerovnakej telesnej aktivity a poskytli ich zamestnancovi v kancelárii, amatérskym športovcom a profesionálnemu trenažérke. Dnes sa dozvieme o výsledkoch testov dvoch z nich.

Fitness náramok Garmin Vivofit 2

Cena: 10500 rub.

Čo môže? Sledujte úroveň dennej aktivity, nastavte svoje ciele na deň (napríklad vykonajte 8 000 krokov), sledujte kvalitu spánku, zvážte, ako často sa v posteli otočíte. Okrem toho má počítadlo kalórií, krokomer, monitor srdcovej frekvencie, stopky, hodiny, pripomienkový systém, kedy sa má zahriať. Náramok je synchronizovaný so zariadeniami Android a iOS prostredníctvom aplikácie Garmin Connect, ktorá vám umožňuje ukladať zhromaždené údaje, zdieľať tieto informácie s priateľmi, napríklad prostredníctvom sociálnych sietí, plánovacích tried. Vodotesný, s vymeniteľnými popruhmi, pracuje s vstavanou batériou.

Výsledky testov

Lyudmila Vasilchenko, redaktorka stránky "LIVE!", Komentáre k všeobecnej úrovni fyzickej aktivity - 3 hodiny týždenne:

- V mojej "fitness menu" trochu - dennej jogy a krátkych prechádzok, strávim v kancelárii sediac na 7-8 hodín denne. Veľmi sa mi páčilo, že každú hodinu a pol "nečinnosti" gadget scrčal, pripomínajúc, že ​​je čas na zahriatie. Bolo tiež zaujímavé "hrať" s každodennými cieľmi - náramok ich neustále aktualizoval, volal prekonávať rastúcu vzdialenosť pešo.

Skutočnosť, že impulzný snímač nie je dodávaný so všetkými modelmi Garmin Vivofitu 2 (a my sme to dostali), ma neznepokojil - nepotrebujem sledovač tepovej frekvencie na prechádzkach.

Nemohol som stiahnuť aplikáciu pre modul gadget na svojom smartfóne, takže som si ho nainštaloval na svoj počítač a bez problémov som s ním spojil náramok. Bolo tiež zaujímavé preskúmať jeho schopnosti: Okrem plánovania a stanovovania nových cieľov aplikácia umožňuje súťažiť s ostatnými vlastníkmi Vivofitu 2, čo pravdepodobne prinesie novým zákazníkom ďalšiu motiváciu, ale je pravdepodobné, že ich budú potrebovať tí, ktorí už pravidelne trénujú.

Elena Kalashnikova, bežec a zamestnanec kancelárie, komentuje všeobecnú úroveň fyzickej aktivity - 13-15 hodín týždenne.

- Pripravujem sa na maratón a chcem ho spustiť na úrovni CCM, takže mám zodpovedajúce školenie: behom týždňa bežiem viac ako 100 km. Dlhšie som oboznámila prístroje Garmin - používam bežecké hodinky tejto spoločnosti. Páči sa mi Vivofit 2 hneď: dizajn je pekný a skutočnosť, že môže pracovať celý rok bez nabíjania.

Bol som rád, že náramok na ruke je pevne upevnený, ale je tiež ľahké ho rozbaliť. Plávať, plavat aj v bazéne s ním. A spánok vôbec nezasahuje. Je škoda, že v našej konfigurácii nebol žiadny senzor pulzu - bolo by pre mňa užitočné v tréningu.

Aplikácia funguje celkom jasne, nedošlo k chybám synchronizácie. Potom je možné údaje prezerať v telefóne, ako aj v aplikácii. Najviac sa mi páčilo, že nemusíte vopred informovať náramok o tom, čo budete robiť - rozpozná všetko sám. Spustili ste? Tu je vaša včerajšia 10 km. Aj spal? Len 7 hodín v noci. Vo všeobecnosti žijete a všetko opravuje.

Stručne povedané, vynikajúce a veľmi nezávislé zariadenie. Ideálne pre tých, ktorí tiež používajú bežné hodinky značky Garmin. Chýba mu možno len inteligentný budík.

Pavel Fedorov, osobný tréner, inštruktor skupinových programov vo Fitlab, pripomienky k všeobecnej úrovni telesnej aktivity - 40-45 hodín týždenne:

- Som neustále v pohybe, dokonca aj o víkendoch. Vivofit 2 sa ukázal byť veľmi pohodlný: takmer všetky informácie sú zobrazené na obrazovke, je možné vidieť potrebné údaje priamo vo výcviku, bez použitia telefónu a aplikácie.

Funkcie krokomera, počítadla kalórií, kontrola úrovne aktivity a celkový čas trvania sa mi zdali byť najužitočnejšie. Ale sledovanie spánku a schopnosť udržiavať denník potravín prostredníctvom aplikácie nie je užitočné. A návrh nie je veľmi rád.