Venuša prstene: ako sa zbaviť vrások na krku

Zo skutočnosti, že pozdĺžne vrásky na krku sa nazývajú "prstence z Venuše", nie sú menej nepríjemné. Žiadna žena by nesúhlasila nosiť túto pochybnú výzdobu na svojom tele. Hovoríme, či je možné sa ho zbaviť.

Čo vysvetľuje skutočnosť, že v niektorých ženách sa pozdĺžne vrásky na krku nazývajú prstence z Venuše už v mladom veku znateľné, zatiaľ čo v iných dokonca po štyridsiatke táto oblasť tela zostáva nádherne hladká? "Veľa vecí sa tu týka genetiky - štruktúry kože, charakteristík jej štruktúry, hustoty a hrúbky," hovorí Svetlana Korobeinik, kozmetológka na klinike estetickej medicíny Premium Estetics. - Veľká dôležitosť a starostlivosť o túto rozmary. Často sa stáva, že žena pozorne sleduje jej tvár, ale oblasť krku a dekoltu zostáva bez náležitej pozornosti. Komplikuje situáciu a starnutie fotografií. Aplikujeme kozmetiku proti slnku na pokožku tváre, často zabúdame na krk. Táto oblasť je však vystavená aj poveternostným vplyvom ultrafialového žiarenia. UV lúče poškodzujú kolagén a elastín, čo spôsobuje vrásky. Zlé návyky - fajčenie, alkohol, zlá výživa, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú kvalitu pokožky - prispievajú k vzniku kruhov Venuše. "

Krúžky Venuše: ako sa zbaviť

Zlá správa: nie je možné úplne odstrániť kruhy z Venuše, ak už sú zrejmé - žiadne krémy, záplaty, cvičenia a kozmetické procedúry môžu spôsobiť, že krk bude úplne hladký. Ale aby ste zvlhčili vrásky, urobte z nich oveľa menej výrazné docela reálne. Po prvé, stojí za to obrátiť sa na profesionálne techniky. Podľa nášho odborníka sú najúčinnejšími metódami peeling a injekčné postupy.

* Peelingy. Môžu byť chemické aj hardvérové ​​(laserové). Podstata ich pôsobenia v kontrolovanom traume koži, ktorou sa začína proces regenerácie tkanív - tvorba nových kolagénových a elastínových vlákien. "Dnes si veľa žien dáva prednosť laserovým technikám - účinok takýchto postupov je predvídateľnejší," hovorí Svetlana Korobeinik. - V závislosti od veku, závažnosti problému, počiatočného stavu pokožky sa zvolí typ laserovej expozície (laser ablative alebo non-ablative) a nastavia sa parametre zariadenia. Ak lekár uvidí, že pokožka pacienta je ťažko vyčerpaná a stavebný materiál je potrebný na vytvorenie nového kolagénu a elastínu, pred laserovým leštenstvom sa uskutoční priebeh meoterapie alebo plazmatickej terapie. "

* Injekčné techniky. "Výrobky s vysokou hustotou kyseliny hyalurónovej alebo hydroxyapatitu vápnika sa úspešne používajú v oblasti krku," hovorí Svetlana Korobeinik. - Vďaka injekciám sú záhyby na krku vyrovnané, reliéf sa stáva hladším. V prípade potreby sa môže ako doplnok odporučiť botulotoxicita. Vykonáva sa, ak sa vyskytuje výrazný hypertón akýchkoľvek svalov v dolnej tretine tváre a krku, čo spôsobuje, že krúžky Venuše sú viditeľné. " Takéto postupy sa vykonávajú v priebehu 3 - 4 sedení, môžu sa kombinovať s brúsením.

Venušinové krúžky: Prevencia

Je lepšie zabrániť tvorbe neatraktívnych záhybov na krku, než hľadať správny prostriedok na ich odstránenie. Nezabudnite, že krk je jedným z najpohyblivejších častí nášho tela a pokožka v tejto oblasti je tenká a suchá, obzvlášť náchylná na tvorbu vrások a záhybov. Možno ste nikdy nenapadlo, že vzhľad krku závisí od polohy hlavy a držania tela ako celku. Keď je postavenie tela nesprávne a brada sa neustále znižuje (keď čítate, pozrite sa na displej telefónu atď.), Svaly krku sa skrátia, pokožka sa zhromaždí v záhyboch. Uvoľnenie a predĺženie svalov krku je nevyhnutné pre prevenciu zmien súvisiacich s vekom. Je veľmi dôležité kontrolovať správne nasadenie hlavy počas dňa. Na jeho vytvorenie je potrebné vyvinúť zvyk ťahať hlavu nahor. Potiahnite chrbticu. Predstavte si, že ste zavesení z vrcholu svojej hlavy ako vianočná lopta a neviditeľná niť vás vytiahne alebo je to, akoby ste mali na hlave korunu.

"Pokiaľ ide o špeciálnu gymnastiku na krku, malo by to byť opatrné," hovorí Svetlana Korobeinik. - Problémom je, že na prvý pohľad nemôžete vidieť, ktoré svaly máte v hypertónii a potrebujú relaxovať a ktoré sú naopak príliš uvoľnené a mali by byť uvedené do tónu. Bezmyselná gymnastika môže len situáciu skomplikovať. Cvičenia, ktoré sú pre vás vhodné, by mali byť vybrané spolu s odborníkmi. "

Kvôli udržaniu pokožky krku v dobrom stave pomôže kompetentná a pravidelná starostlivosť. Všetky kozmetické procedúry, ktoré urobíte pre tvár, opakujte a pre oblasť krku a dekoltu. Ak sa chcete dozvedieť, ako vytvoriť program starostlivosti o krk, prečítajte si tu a tu.