Správne chyby v kondícii s Natáliou Lebedevou

Pri hľadaní krásnej postavy môžete urobiť veľa chýb, strácať čas a energiu a dokonca poškodiť vaše zdravie. Zhromaždil som najobľúbenejšie fitness chyby, aby som vás zachránil pred ich následkami.

Chyba 1 (ženský): "Špeciálne cviky pomáhajú zväčšiť prsia."

Pravidelne vidím tieto titulky na internete: "Len dve cviky zvýšia vašu hruď o dve veľkosti." Akékoľvek cvičenia na svaloch na hrudníku, či už sú to kliky alebo sploštené ruky s činkami, priamo trénujú svaly a neovplyvňujú mliečne žľazy a prehnúť pokožku. Tón pektorálnych hlavných svalov je viditeľný iba v hornej časti prsníka u dievčaťa s malou tukovou vrstvou.

V skutočnosti: cvičenie na posilnenie prsníka ešte musí robiť, ale bez fanatizmu.

Chyba 2: "V klasických drepinách (nohy šírka bedier, nohy rovnobežné navzájom) by kolená nikdy nemali chodiť ponožkami."

Ukazuje sa zvláštna závislosť cvičebnej techniky od veľkosti nohy. Peter I bol 2 m 4 cm vysoký a zároveň mal 38. veľkosť topánky. Rovnaký vysoký človek môže mať 46. veľkosť. Čo sa stane: robiť squat závisí od veľkosti nohy?

V skutočnosti: povolený výstup kolena pre ponožku 3-4 cm!

Chyba 3: "Najefektívnejšie cvičenie na posilnenie zadku a na nohavice - únos nôh ležiaceho na jeho boku."

Spomeňte si na aerobiku v televízii, keď dievčatá s inteligentnými legami a legnami zdvihli nohy ležiace na ich boku? Ak ste najmenej raz v živote utrpeli nohy, keď ste ležali alebo stáli, pravdepodobne ste pocítili silný pocit pálenia v laterálnej časti hýždia. To naznačuje, že ak to spaľuje takto, znamená to, že je efektívne pre túto zónu.

V skutočnosti, priemerný sval gluteus spaľuje toľko, pretože žiadne iné svaly ju nepomáhajú v úpatí kyčle. Ona je unavená a dáva vhodný signál: "Som unavená, už nemôžem." Toto je práca na vytrvalosti svalov, ale musíte sa zbaviť telesného tuku iným spôsobom. Čím viac svalov budeme používať súčasne, tým účinnejšie bude spaľovanie tukov.

V skutočnosti: Najefektívnejšie cvičenie pre hýždeň a stehná sú lunges! A ak chcete schudnúť, cvičenie samo o sebe nestačí: musíte jesť správne a pohybovať sa veľa.

Chyba 4: "Niektoré cvičenia sú pre hornú časť tlače, iné sú pre spodnú časť."

Trochu anatómie: rektus abdominis sval je pripojený zhora pod prsníkom, zospodu - do panvovej kosti v prednej časti tela. Pri uzatváraní sa sval vytiahne jeho ukotvenie do stredu a je nemožné oddeliť hornú časť od spodnej časti.

V skutočnosti: Vo všetkých cvičeniach sval funguje úplne a rôzne cvičenia vám jednoducho umožňujú pracovať z rôznych uhlov.

Chyba 5: "Nebudem trénovať šikmé brušné svaly a potom sa pás rozšíri."

To je veľmi jasné pre mnoho žien inšpirovaných ich predchádzajúcimi školiteľmi a niekedy sa tento stereotyp musí dlho prerušiť. Vonkajšie a vnútorné šikmé brušné svaly hrajú úlohu prirodzeného obväzu a ak sú slabé, skôr alebo neskôr sa objavia problémy s chrbticou. Napríklad počas tehotenstva: svalnatý korzet nedrží a žalúdok sa zvyšuje vo veľkosti a neustále zvyšuje zaťaženie dolnej časti chrbta.

V skutočnosti: ak sa šikmé svaly zvýšia, maximálne na centimeter, ale s harmonickým tréningom, ušetríte zdravie. Pas sa zvyšuje kvôli podvýžive a cvičenie nemá s ňou nič spoločné.