Fletcherizm

Myšlienka, že jedlo by malo byť žuť najmenej 32 krát, patrí americkej Horace Fletcherovej. Pred sto rokmi bola táto myšlienka vnímaná ako pôvodný koncept zdravého stravovania, vďaka ktorému Fletcher stratil hmotnosť, stal sa bohatým a stal sa slávnym po celom svete.

Avšak Horace Fletcher nebol prvý, kto navrhol túto metódu. Späť vo Védách - zbierka hinduistických písiem - odporúča sa dlhé a dôkladné žuvanie jedla. Hippokrates a Avicenna hovorili o tom istom. Avšak svet počúval iba slová človeka, ktorý bol v správnom čase na správnom mieste - v Amerike na samom začiatku boomu všetkých druhov stravy. Na začiatku dvadsiateho storočia doktor Fletcher vyhlásil tri zákony o zdravej výžive: sedí pri stole, keď máte naozaj hlad a dobrú náladu. jesť v malých porciách; žuť potravu 32 krát, podľa počtu zubov. Aj Fletcher odporúčal, aby voda a čaj boli dlhšie v ústach, aby sa lepšie premiešali so slinami. Skvapalnené potraviny prechádzajú do hltana a nedobrovoľne sa prehltnú. Po tom môže byť zvyšok vyplienený - nevyhnutné je už vo vnútri.

Vedci, ktorí sa dnes zaoberajú fenoménom dlhovekosti, súhlasia s tým, že zákon, ktorý objavil Fletcher, je kľúčom k dlhovekosti. Mechanizmus zázraku je jednoduchý. Čím lepšia osoba žuva, tým menej energie telo strávi na následné trávenie a čím viac živín vstupuje do krvi. Steny žalúdka nie sú poškodené pevnými látkami a pečeň a pankreas trávia menej sekrécie počas zažívacieho procesu. Mimochodom, sám Fletcher trpel obezitou a žiadna poisťovňa ho nechcela kontaktovať - ​​riziko bolo príliš vysoké. Fletcher sa však podarilo premeniť svoje telo na vzorový model, pomohlo schudnúť mnohým slávnym ľuďom a tiež sa stalo bohatým a slávnym po celom svete.

Pozrite si video: KDA - POPSTARS ft Madison Beer, GI-DLE, Jaira Burns. Official Music Video - League of Legends (August 2019).