Dobrý chlap: ako sa s ním správne rozlúčiť

Rozbitie s mužom, ktorý sa s nami nezaoberá príliš dobre, sa nám zdá byť niečo logické a prirodzené. Koniec koncov, potom bude šanca nájsť "niekoho lepšieho". Ale ako sa dostať von z "prosperujúcich" vzťahov, s ktorými sme sa obťažovali, v ktorých partner nás miluje a spěchá, aby splnil každý rozmar? Budeme rozumieť s psychológa, prečo je také ťažké rozlúčiť sa s "dobrým chlapom".

Vzťahy, v ktorých človek uctieva nás, holi a miluje, sa zdá byť ideálny len zvonku. Koniec koncov, ak napríklad máme pocit, že taký milujúci partner nie je "našou" osobou, potom s ním bude pre nás záležitosť úplná rutina a smútok.

Existuje mnoho dôvodov, prečo chce "pekný" chlap opustiť. Napríklad ako poznámky psychológ, trénerka Yana Leikina"" Dobrí chlapci "majú často nízke hladiny testosterónu a dievčatá sa s nimi nudia, chcú dobrodružstvo."

Klinická psychológ Alisa Galati tiež dodáva, že "Madonna a Harness Complex" je často charakteristický pre mužov tohto typu, keď obraz ženy, ktorú miluje, je spojený výhradne s niečím jasným a čistým a jej sexualita je úplne ignorovaná. "Z tohto dôvodu" dobrá "chlapci môžu nevedome jednoducho neprijmú skutočnú identitu svojho partnera a na ňu ukladajú nejaké romantizované myšlienky. Samozrejme, že sme nepríjemní a nepohodlní, keď nie sme prijatí, aj keď sme zároveň viazaní šnúrami a každodenným darčekom s kyticami ruží, "hovorí expert.

Napriek tomu mnohým ženám je ťažké rozhodnúť sa prelomiť tieto "prosperujúce" vzťahy. V dôsledku toho sa už niekoľko rokov musia utopiť vo svojej močiare, zbaviť sa možnosti nájsť niekoho, s kým budú naozaj šťastní. Rozumieme, aké dôvody môžu zabrániť tomu, aby sme sa rozišli s "dokonalým" mužom.

Tlak spoločnosti. Niekedy, aby sme si vypočuli svoje seba a urobili správne rozhodnutie, sme ovplyvnení hodnotením ostatných. Napríklad, keď nám mama alebo priateľky hovoria: "Hádzať takého chlapíka? Čo, hneváš sa na tuk? "

Obávajte sa opustiť komfortnú zónu. Ako vysvetľuje Yana Leykina, mnohé ženy sa jednoducho nechcú vzdať svojho bežného vzťahu, stability, pretože pretrhnutie väzby je vždy neznáme. "Niektorí ľudia sa obávajú, že sa nikoho lepšie nestretnú a zostanú sami," zdôrazňuje expert.

Sekundárna dávka. V niektorých prípadoch sa neodvážime prerušiť vzťahy vzhľadom na skutočnosť, že sú pre nás užitočné napriek všetkým negatívnym aspektom. "Žena často nechce prísť s takým oddaným obdivovateľom vedľa nej, alebo jednoducho chce mať osobu vedľa nej, ktorá sa s ňou zaobchádza veľmi dobre, je pre ňu významným zdrojom," vysvetľuje Yana Leikina.

Pocit viny Mnohí z nás, hlboko dole, sa bojíme uraziť "dobrého chlapca" alebo veríme, že sa stratil bez nás, prežije toto zranenie. "Takéto skúsenosti sú často zvláštne pre ženy s nízkym sebavedomím, ktoré veria, že ak sú dobre liečené, musia to oceniť, musia ospravedlniť lásku človeka, aj keď to je nepríjemné," verí Alisa Galati.

Ako sa nechať rozlúčiť s "dobrým" chlapcom?

Pochopte sami seba. Najprv by ste mali riešiť svoje pocity a rozhodnúť sa, že z vyššie uvedených bodov ste internovaní. Myslite na to, čo je pre vás dôležitejšie - dopustiť sa pocitu viny, sociálnych očakávaní alebo žiť tak, ako chcete?

Posúďte potenciál svojho vzťahu. Okrem toho, skôr než zničíte všetko, rozhodnite sa sami o sebe, je skutočne nemožné zmeniť váš vzťah k lepšiemu? Ako Yana Leikina poznamenáva, ženy často romantizujú lásku, dúfajúc, že ​​v trvalých, dlhodobých vzťahoch by mali byť pocity prvý deň s "motýľmi v žalúdku". A samozrejme, tieto detské nápady sú rozbité o realite, v ktorej môže byť s partnerom aj smutné a nudné a bolestivé.

"Predtým, ako prerušíte vzťah, musia byť tiež vytvorené a vždy je to práca. Je potrebné dať príležitosť partnerovi otvoriť sa, dokázať sa v rôznych situáciách. A ak vám niečo nie je vhodné, povedzte mu, čo je pre vás dôležité. Zvyčajne sú muži ochotní zmeniť, ak vedia prečo, "vysvetľuje psychológ.

Ste si istý, že sa nič nestane lepšie vo vašom páre a s "dobrým chlapom" úplne zomriete? Potom máš odvahu a porozprávaj sa s ním.

Vyberte správny okamih. "Je lepšie, keď človek je pokojný, plný a druhý deň potrebuje ísť do práce - tak sa môže rýchlo prepnúť," - povedal expert.

Použiť v konverzácii "I-správa". "Musíme sa pevne rozdeliť v podstate a veľmi jemne a úctivo vo forme," zdôrazňuje Yana Leikina. Preto nie je potrebné spochybňovať alebo obviňovať partnera, ale zamerať sa na seba a svoje pocity. Poďakujte mužovi za vzťah a povedzte napríklad, že sa už v sebe nevyskytujete alebo sa vám nepáči. "Môžete tiež zdôrazniť, že máte príliš odlišné životné ciele, predstavy o rodine - chce cestovať a vy, napríklad, chcete rodinu atď.", Vysvetľuje psychológ.

Podľa odborníka, v žiadnom prípade nemusíte konzolovať muža, blahosklonne povedať "budete stále stretávať svoje šťastie", alebo trvať na zostávajúcich priateľov. To všetko mu môže len ublížiť. A samozrejme, nemali by ste si myslieť, že človek zmizne bez teba, prerušil ste mu život, atď. Naopak, prezentujte túto situáciu ako jedinečnú príležitosť pre obidvoch z vás, aby ste šli svojou vlastnou správnou cestou a našli šťastie. "Keď je človek taký vynaliezavý, nevznikajú žiadne myšlienky viny a tragédie," komentuje Jan Leikina.