Marina Korpan na exotickú kuchyňu a kulinárske talenty manželiek armády

Diéta, nepoznám, môžem všetko jesť. V kuchyni mám rád ryby vo vode, ľahko sa vyrovnávajú s najkomplexnejšími receptami. Poviem vám o svojom kulinárskom vkuse a o tom, ako som sa naučil variť.

Stretla som sa s exotickou kuchyňou v detstve. Moji rodičia a ja sme dlho žili v Peru. Morské plody s množstvom cesnaku a horúcim korením, hlavne červeným korením, sú hlavné jedlá Latinskej Ameriky. Stále si pamätám sibichu - surové ryby, nalievané s citrónovou šťavou, s bylinkami a korením, a čicheróny - malé kúsky rýb, vyprážané v oleji. Vôbec sme sa nepokúšali zopakovať tieto jedlá ani iné osoby v Rusku doma - nie je potrebné vyskúšať bez dobrých čerstvých rýb. Odvtedy veľmi milujem morské plazy a pri cestovaní do mora jedím veľa rýb.

Nevedel som si variť, kým som bol s manželom na severnom Kaukaze, kde mal možnosť slúžiť. Uskutočnili som školenia pre manželky dôstojníkov, ale okrem toho nebolo nič zvláštneho. Boli sme priatelia s inými rodinami, medzi nimi aj Dagestani, Tatári a Inguši. V každej rodine boli pripravené národné jedlá a bol som veľmi fascinovaný. Zhromaždili sme sa spolu s inými ženami každý deň a vareli sme niečo také. Páči sa mi samotný proces, obzvlášť miloval variť polievky a pečieme. Bez obmedzenia na ich vlastné vedomosti, dámy s vášňou vykúzli všetky kuchárske knihy v okrese. Vo všeobecnosti to bola skutočná šialenosť.

Odtiaľ som priniesol veľa receptov. Napríklad, môžem variť tatárske echpochmaky - lahodné mäsové koláče. Pečené trojuholníky nepoškodia tvar, ak poznáte mieru a budete jesť pár kusov. Môžete variť a sladké echpochmaki: namiesto plnenia mäsa, dal bobule a jemne nakrájané ovocie.

echpochmak

Jahňacie - 500 g

Cibuľa - 2 hlavy

Zemiaky - 500 g

Mäsový vývar - 200 ml

Múka - 4 poháre

Vajcia - 1 ks.

Voda - 1 šálka

Kyslá smotana - 2 polievkové lyžice. lyžice

Olej - 4 lyžice. lyžice

Soľ, korenie

Zmiešajte múku, vajce, vodu, kysnutú smotanu a maslo, osušte a mieste cesto. Brambory a mäso nakrájame na malé kocky, pridáme nakrájanú cibuľu, sezónu soľou a korením. Rozvinúť tortilly, položiť náplň, vytvoriť trojuholník, otvor do stredu. Nechajte 15 minút. Pečte v rúre 30 minút, potom vylejte jednu lyžičku vývaru cez otvory a vložte do rúry ďalších päť hodín.

Sledujte on-line video a zhabajte s Marina Korpan

Chcete študovať online? Celý kurz strávený na váhe s Korinom Marina je tiež v našej fitness video knižnici.

Aj v našej fitness-video knižnici si môžete pozrieť online video kurzy "Bodyflex", kde Marina učí základy tejto disciplíny.

V knižnici fitness video nájdete všetky video lekcie "Lose Weight with Marina Korpan. Expresný kurz.

Môžete si zakúpiť sadu DVD "Znížiť hmotnosť s prístrojom Marina Korpan" v našom internetovom obchode!

Osobný blog Marina Korpan

Nájdete tu všetky príspevky blogu Marina Korpana!

Diskusné disciplíny Marina Korpan