Techniky make-upu: kontúrovanie, stroboskopie, kvapkanie, pečenie - čo si vybrať?

V make-up techniky, ktoré sa objavujú každú sezónu, je ľahké sa dostať zmätený. Contouring, strobe, kvapkanie - aký je rozdiel? Pozrime sa.

Makeup Technika: Contouring

Konturovaný alebo sochársky make-up "odišiel do masy" s ľahkou rukou, Kim Kardashian, ktorá s radosťou zdieľala tajomstvá svojej krásy na internete. Technológia sochárskeho make-upu bola samozrejme známa predtým, ale väčšinou ju používali profesionálni umelci a make-up umelci. "Účelom kontúrovania je vizuálne modelovať tvar tváre, napríklad pomocou kontrastu svetlých a tmavých odtieňov, aby sa nos vytvoril hladší a tenší, aby sa dali aristokratickej dutine do tváre, zdôrazňujúce lícne kosti, aby sa odstránila dvojitá brada." Alena Tereshchenko, makeup artist od Oriflame. - Táto technika vyžaduje virtuózny výkon a vytváranie kontúr je potrebné najmä pre fotografie a filmovanie. V každodennom živote, najmä s nešikovnou aplikáciou, to vyzerá hrubé. " Pri vykonávaní sochárskeho make-upu, make-up umelci spravidla používajú prostriedky rôznych tónov kvapalnej konzistencie a vo forme tyčiniek. "Zaostrenie" tu nie je len stmavenie zodpovedajúcich zón na tvári, ale aj "viesť ich do tieňa", ako plauzibilne ako tieň padol na tvár. Ak nemáte odborné zručnosti, je lepšie obmedziť prášok na niekoľko odtieňov, ktoré sú tmavšie ako hlavný tón. Stačí ho aplikovať so širokou štetkou na miestach, ktoré by ste chceli skryť alebo znížiť.

Makeup Technika: Strobe

Technika oproti sochárskej make-up. Ak sa pri kontúrovaní vsadí na tie, ktoré sú tmavšie v porovnaní so základným tónom, potom strobing, naopak, zahŕňa použitie lesklých a zvýrazňovačov, ktoré zvýrazňujú a zvýrazňujú kožu. Cieľom záblesku nie je modelovať, ale v prvom rade vytvoriť ilúziu zdravého mladého kože, ako by bol osvetlený slnečným svetlom. "Strobing je posledný akord v make-up," hovorí Alyona Tereshchenko. - Naneste na pokožku matný tónový liek: kontrast sametu a lesku je hlavným rysom tejto techniky. Okrem toho by pery a očné viečka mali zostať matné. Na okrajoch tváre, ktoré sú zvyčajne osvetlené slnkom: nad obočím, na hornej časti tváre od nosa až po hornú časť lícnej kosti, na zadnej strane nosa, v strede čela a nad horným okrajom vo forme začiarknutia, by sa mali aplikovať žiarovky alebo zvýraznenie. Berte na vedomie tieňovanie alebo odtieň zvýrazňovača. Pre ľahkú pleť potrebuje svetlo zlatý alebo ružový subtón. Bronzové odtiene sú určené pre tmavé dievčatá. Ale úprimne strieborné lesklé by sa malo vyhnúť: na každú kožu vyzerajú hrubé. "