Najneobvyklejšie zimné športy

Unavený z tradičných zimných športov? Hľadáte niečo výnimočné a romantické? Vyskúšajte ľadové preteky, ľadové potápanie, snowbike alebo lietanie s drakom. Povieme, ako diverzifikovať aktívnu dovolenku v zasneženej zime.

Ayskarting

Rýchlosť, hukot motora, strmé otáčky ... Moment - a súper je za sebou. Pre milovníkov kurtov je jej zimná verzia najlepšia zábava. V podstate ide o ľadový závod. Icecarting sa líši od letnej verzie v tom, že nepotrebuje špeciálne podmienky okrem chladného počasia a prítomnosti zamrznutého zásobníka. Nemusíte pripravovať stopu dôkladne, ako to robia v lete. Hlavná vec - odolný ľad, spoľahlivá prilba a verné karty! Najvhodnejšia forma trasy - oválny alebo "okuliare". Zariadenie na korčuľovanie je naostrené tak, aby sa presne ľavý obrat, a taxiing nastane na úkor plynu. Takéto preteky sú bezpečné, môžete vykonávať rôzne manévre, jazdiť sám alebo s priateľmi. Môžu sa dostať za volant aj bez prípravy a môžete tiež jazdiť na letných mapách po zmene pneumatík pre pneumatiky s hrotmi. V Rusku sa ľadové motokáry stávajú len obľúbenou, ale vo fínskom Laponsku je už dávno rozšírená.

Potápanie v ľade

Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí vedia z prvej ruky čo je extrémne. Za milovníkmi plávania ľadu by mala byť veľká potápačská škola. Okrem toho musíte byť nielen v dobrom fyzickom tvare, ale mať aj profesionálne mrazuvzdorné vybavenie. Výhodou tohto športu je, že viditeľnosť pod ľadom je veľmi vysoká. Môžete nielen dostať dávku adrenalínu, ale tiež pozorovať exotických obyvateľov severných morí. V Rusku je najlepším miestom na realizáciu našich plánov jazero Baikal. Už viac ako 10 rokov priťahuje ruských extrémnych potápačov. Pod ľadom je pocit, že ste v zrkadlovom bludisku a tieto pocity nemožno nikde inde prežiť.

Zimné jazdecké pólo

Koně sú výbornými spoločníkmi v jasnej a dynamickej hre - zimné jazdecké pólo. V Rusku sa tento šport objavil v roku 2003 a o rok neskôr sa konali prvé súťaže. Pravidlá sa tu nelíšia od letnej rozmanitosti póla. Ale lopta je ozdobená oveľa jasnejšie a jej veľkosť je väčšia. A samozrejme, športovec potrebuje viac zručností, aby zostal v sedle pri manévroch koní v snehu.

V Rusku vytvoriť takéto lokality vynikajúce klimatické podmienky. Zaujímavé je, že v našej krajine je zimné konské pólo obľúbené najmä medzi ženami. Dnes je jediným aktívnym pólo klubom v krajine Moskva Polo Club. Na území klubu sa neustále konajú rôzne súťaže, ako aj medzinárodné súťaže.

Snoubayk

Kto by si myslel, že lyžovanie a jazda na bicykli sú skvelou kombináciou? Navyše, lyžiarske bicykle s istotou podmania snehom pokryté horské svahy a srdcia náročných extrémnych ľudí. V súčasnosti je na trhu mnoho lyžiarskych bicyklov: so sedadlom a bez sedadla, s rôznymi lyžiarskymi motormi a dokonca aj s pásovým pásom na zadnom kole, ktorý pomáha vyliezť zasnežené kopce. Na tomto bicykli robotníci na horských vrcholoch vykonávajú rôzne triky. Jumping, somersaults - to všetko podlieha snowbikerom. Musíme však mať na pamäti, že jazda na tomto kole je oveľa zložitejšia. V Rusku môžete relaxovať na snowbears v horách na Kaukaze, na území Altai av iných rovnako krásnych miestach.

snowkiting

Znie to neobvyklé, že? Toto je zimná verzia kitesurfing - jazda na vlnách s pomocou surfovania a draka, čo vám umožňuje rýchlo sa pohybovať cez vodu a dokonca aj rôzne kúsky. V zime sa surfovanie mení na lyže alebo snowboard. A ak kitesurfing sám v Rusku nevyhral sympatie milovníkov outdoorových aktivít, potom sa snowkiting vyvíja oveľa aktívnejšie. Napríklad v Tolyatti každý február sú medzinárodné súťaže na snowkiting "Zhigulevskoe More". Podobné udalosti sa konajú pod Nižním Novgorodom av regióne Murmansk, na Kaukaze a na náhornej plošine Lago-Naki súťažia freestyle.

Teraz pre extrémnych ľudí v Rusku expanse: len podarí vybrať si šport podľa vášho vkusu. Ale pre fanúšikov relaxačnej dovolenky sú vytvorené všetky podmienky: pravidelné diskotéky na klziskách, kostýmy na voľnom priestranstve a oveľa viac. Pripojené a svetoznáme značky! Napríklad v priebehu piateho roka organizuje NIVEA všestrannú spoločenskú akciu "Hlasujte za klzisko" a opravte klzisko po celej krajine. Značka vie s istotou, že extrémne je extrémne a trávenie času s rodinou na klzisku je posvätné. Navyše, veľa ľudí má rád jednoduchú a známu romantiku zimných štadiónov.