Sezóna videa na konci: Čo teraz robiť skúter?

O niečo viac - a sezóna reklamy skončí. Ako precvičiť valec v chladnej sezóne, aby bol v jesennej dobe v dobrej kondícii?

I rollerblading nie je prvý rok. A dosť dlho bez zimnej prestávky. Akonáhle padne prvý jesenný dážď, dokončím vonkajšiu sezónu reklám a presťahujem sa k prestavanému rollerdrome v okolí. Hoci trávim tam čas, aby som to povedal mierne, je to nerozumné. Okrúhle okruhy, rozhovory s priateľkami a "aktívne spálenie kalórií" medzi hustými občerstvami v kaviarni sú tiež dobrou vecou, ​​ale bolo by oveľa lepšie pokúsiť sa zvládnuť niektoré nové prvky.

"Podlaha rollerdromu je betónovaný betón, perfektne dokonca s takmer nulovou adhéziou," hovorí Alexander Sukhorukov, vedúci školy federácie Rollersport. "Je ľahké zvládnuť aj otáčky a brzdenie, dokonca aj zložité pohyby z freestyle." Bude však ťažšie opakovať rovnaké prvky v letných obdobiach valčekov na asfalte než na valčekovom nátere (takže si nepreceňujte svoju silu). Ale napriek tomu je to oveľa jednoduchšie, ako ich poznávať od začiatku.

Začiatočné kolieskové korčuľovanie na malom náplasti, obmedzené uložením nárazníkov, je jednoduchšie pre začiatočníkov a psychologicky. Vezmite na vedomie, ak na jar budete chcieť korčuľovať. Ale nezúfajte, ak v blízkosti vás (alebo dokonca vo vašom meste) nie je žiadna rollerdrome.

"Korčuliari budú tiež užitoční pre valček: je to tu a tam rovnako, len uhol nohy je iný," hovorí Alexander Sukhorukov. - A horské lyžovanie (technika sústruženia je podobná) a bežecké lyžovanie - najprv samozrejme hrebeňový kurz. A plávanie - s dobrou technikou, s výdychom do vody ... Áno, v zásade všetky športy, ktoré vyžadujú koordináciu, harmonické pohyby svalov celého tela. Keď dobrý plavec alebo lyžiar prichádza, aby sa naučili videá od začiatku, je pre neho všetko jednoduchšie. "

Ak ste naposledy absolvovali telesnú výchovu v školských lekciách a ešte viac filoniliky, Alexander vám odporúča, aby ste začali jednoduchými cvičeniami, ktoré môžete vykonávať doma: drepy, krídla, krútenie, zdvíhanie tela z náklonovej polohy. Je dôležité posilniť nielen svaly nohy, ale aj chrbty, takže keď sa pohybujete, nemusíte kráčať po tele, rukách, ktoré vám umožnia ľahšie pristátie, keď padnete, tlač, ktorá vám pomôže vzlietnuť zo zeme.

Kolieskové korčuľovanie je v podstate stály prenos telesnej hmotnosti z jednej nohy na druhú. Preto je dôležité, aby sa valček naučil udržiavať váhu na jednej nohe, aby sa udržala rovnováha. "Súčasne je svalová sila a rovnováha vycvičená skokom a drep na jednej nohe," povedal Alexander Sukhorukov. - Je veľmi dobré urobiť skok z jednej nohy do druhej: vstala na pravej strane, sadla si trochu, zachytila ​​rovnováhu a tlačila sa, pohybovala sa čo najďalej doľava, pristála na ľavú nohu a opäť chytila ​​rovnováhu.

Jedinečné užitočné cvičenie pre skútre - "Predseda smrti". Posadil sa do pozície, v ktorej by boky boli približne rovnobežné s podlahou, telo mierne dopredu a postavilo sa v takej polohe, ako by to fungovalo. Korčuliari, majstri sveta, valčekové korčuliari môžu držať v tejto pozícii po dobu 15-20 minút. Začiatočníci budú pekný a 30 sekúnd. Aj keď toľko času nemôže obstáť, môžete si nakloniť chrbát, napríklad na stenu. Toto cvičenie je dobré, pretože svaly dostávajú statické zaťaženie a stávajú sa trvalejšími. Okrem toho "stolička" posilňuje predné krížové väzy. "

Valce sú skvelou prácou pre lýtkové svaly a členku. Pripraviť ich na zaťaženie pre budúcu sezónu valcov je možné vykonať zdvíhaním na prstoch. Napríklad, na schodoch: predná časť nohy na schodoch, na podpätku - na váhu, zdvihnite a znížte.

Tieto cvičenia vám pomôžu pripraviť sa na novú sezónu reklám. Ale pripraviť sa na samotné korčule prakticky nie sú potrebné. Jediná vec, ak jazdíte na jeseň v daždi a špine, stojí za to skontrolovať, či ložiská nie sú hrdzavé. No, v prípade potreby preusporiadané kolesá. Na valcoch sú tlačené hlavne vnútri hrebeňa, resp. Z vnútra kolesa opotrebovávajú viac.

Chcete urobiť fitness doma online?

V našej fitness videoknižnici nájdete kurzy v rôznych oblastiach fitness.