Aké potraviny môžu zničiť váš tréning?

Aby ste dosiahli hmatateľné výsledky v oblasti fitness, je dôležité nielen premýšľať o tréningovom pláne, ale aj o vašej ponuke predtým, než navštívite telocvičňu. Niektoré, dokonca aj objektívne užitočné a "správne" potraviny, by sa nemali jesť pred cvičením. Hovoríme presne, ako a prečo.

Ľanové semená

Je to vynikajúci zdroj vlákniny, ktorý zlepšuje črevnú funkciu. Ale ak budete jesť jedlo s ľanovými semenami pred tréningom, môžu spôsobiť zvýšenú tvorbu plynu a v dôsledku toho nadúvanie. "Mali by ste obmedziť množstvo spotrebovaného vlákna dve hodiny pred triedou. Okrem ľanových semien zostávajte mimo otruby a chleba. Lepšie sa oprie o potraviny bohaté na sacharidy a bielkoviny. " komentuje Stellu Metsovasovú, výživu z Los Angeles.

Mliečne výrobky

Mliečne výrobky sú bohaté na bielkoviny a niektoré z nich sú užitočné na trávenie živých kultúr. Tiež by sa však nemali konzumovať dve hodiny pred triedou v hale, hovorí Stella Metsovas. Mliečne výrobky môžu spôsobiť, že ste pomalý alebo spôsobíte pocit ťažkosti v žalúdku.

Sladké nápoje

Skutočnosť, že sladké nápoje sú škodlivé pre zdravie, sa opäť nedá povedať. Ale každý niekedy má pokušenie piť pred tréningom, pretože v procese tréningu budú všetky kalórie horieť. Odborníci sú však kategoricky proti takýmto manévrom. "Pred triedou by som neodporúčal piť umelo osladené nápoje. Ako bolo dokázané, zničia dobré baktérie v črevách, narúšajú trávenie a vstrebávanie živín, "povedala Stella Metsovasová.

Orechy

Hoci sú orechy vynikajúcim zdrojom tukov a bielkovín, nie sú pre nás vždy prínosom. Podľa Stelly Metsovase najčastejšie kupujeme tento výrobok v smaženej a solené forme. Takéto jedlo môže narušiť krehkú tekutú rovnováhu v tele, čo je dôležité pre efektívne cvičenie. "Odporúčam vyhnúť sa akýmkoľvek potravinám s vysokým obsahom sodíka. Je lepšie sa držať od takých potravín, ako je šunka (a všetky ostatné spracované mäsové výrobky), solené a pražené orechy a čipy, "komentáre odborníkov.

Vařené vajcia

Tvrdé vajcia sú ľahko pripraviteľné a veľmi zdravé bielkovinové jedlá. Avšak, podľa Mary Hurley, výživu z New Yorkuneposkytujú nám dostatok uhľohydrátov na energiu. Okrem toho, ako zdôrazňuje odborník, varené vaječné biele sa strácajú veľmi dlho, čo môže spôsobiť pocit ťažkosti v žalúdku počas cvičenia.

Rýžové koláče

Všetci z nás, naša obľúbená okrúhla ryža crispbreads, tiež nie sú veľmi vhodné pre občerstvenie predtým, ako idú do posilňovne. Po prvé, často obsahujú cukor a soľ, o nebezpečenstvách, ktoré sme už uviedli vyššie. A po druhé, v týchto chleboch prakticky neexistujú žiadne bielkoviny ani žiadne iné živiny, ktoré nám dávajú pocit sýtosti. Ale je to pre nás nevyhnutné plné zamestnanie.

avokádo

Odborníci odporúčajú, aby sa pred tréningom vyhýbali konzumácii potravín s vysokým obsahom tuku. Aj keď hovoríme o takom ideálnom ovocí s mononenasýtenými tukami, ako je avokádo. "Tuky sú pre telo veľmi dôležité a mali by byť prítomné v našej strave. Ale dve hodiny pred tréningom je lepšie obmedziť ich počet, "vysvetľuje Stella Metsovas. Takéto jedlo môže byť po dlhý čas strávené žalúdkom, čo spôsobuje kŕče, koliku a nepohodlie počas športu.