Nová štúdia: ženy pri cvičení sú silnejšie ako muži

Všetci sme o tom hlboko vedeli, ale teraz sme dostali oficiálne potvrdenie: ženské telo toleruje dlhodobé vzdelávanie lepšie ako mužské. Prečo?

Nikto, samozrejme, neodoberá titul "silná polovica ľudstva" od mužov, ale teraz, že táto "polovica" si zaslúži titul a je dlhšia, je dôvod pochybovať.

Po dlhú dobu situácia vyzerala opačným smerom: veľa štúdií porovnávalo mužov a ženy s výkonom a tvrdilo, že prvá kondícia bola lepšia ako druhá. Majú lepšiu svalovú hmotu a akumulujú menej tukového tkaniva a väčšina svetových rekordov v rýchlosti, sile a presnosti patrí mužom. Nová práca amerických vedcov však dokazuje, že ženy majú výhodu v vytrvalosti: naše svaly odolávajú únavu lepšie ako muži. "To znamená, že proces" únavy "u mužov a žien sa značne líši, preto sa musia trénovať rôznymi spôsobmi, - hovorí autor štúdie Sandra lovec, Ph.D. a profesorka na Marquette University (Wisconsin, USA). "Toto je obzvlášť dôležité, pokiaľ ide o rehabilitačné obdobia po zraneniach, operáciách alebo diagnózach, ako je osteoartróza."