Fitness predpoveď pre rok 2012

Čo bude v Spojených štátoch v roku 2012 ohodnotené, oznámilo Americkej rade o fyzickom cvičení. Požiadali sme ruských odborníkov, aby porovnali hlavné body tejto prognózy s našou realitou.

Americká rada fyzických cvičení (ACE) je najväčšou neziskovou organizáciou na svete, ktorá trénuje a osvedčuje inštruktorov fitness. Vo svojich prognózach, aktualizovaných každý rok, sa spolieha na prieskumy medzi trénermi, lekármi a odborníkmi na výživu.

V nasledujúcom roku už Američania už nebudú závislí na nezdravých stravovacích návykoch, budú milovať zumbu a budú trénovať pod vedením aplikácií mobilných telefónov, verí Rada. Čo to môže v Rusku zakoreniť, povedzme našim odborníkom na fitness.

1. Strach z nadváhy. Túžba schudnúť bola a zostáva hlavným dôvodom pre praktizovanie fitnes medzi Američanmi. Tri z piatich obyvateľov Spojených štátov sú obézni - s takouto štatistikou už nie je až na kostice na žalúdku, aby boli zdravé.

"Problém obezity v Rusku nie je taký akútny ako v Spojených štátoch, ale Rusi sa menej zaujímajú o vlastné zdravie," hovorí Natalya Grigorieva, výživu v kozmetike Vital. - Podľa mojich klientov: niekedy dievčatá prichádzajú ku mne, ktoré majú len 2-3 kg nadváhy, ale chápu, že zjedia nesprávne, že sa častejšie unavujú, trpia žalúdočnými problémami a preto chcú bolo by rozdiel. "

2. Integrovaný prístup. Ak chcete vidieť výsledky tréningu, musíte jesť správne - pre plán stravovania, je lepšie kontaktovať odborníka na výživu. Ak sa nebudete riadiť plánom (napríklad preto, že chcete príliš veľa sladkého), psychológ vám pomôže pochopiť dôvody. ACE je presvedčený, že v budúcnosti je v Amerike integrovaný prístup: človek bude chodiť do fitness klubu nielen na tréning, ale aj na plnohodnotný program neskoršieho života. Preto spolu s trénermi sa kluby zúčastnia zamestnancov odborníkov na výživu, psychológov a fyzioterapeutov.

Manažér značky TERRASPORT Copernicus Andrei Silantyev sa domnieva, že čas na to ešte nevstúpi do Ruska: "Naše odvetvie fitnes ešte nie je tak rozvinuté ako v Spojených štátoch. V Moskve podľa štatistických údajov iba 3 - 5% obyvateľstva vykonáva fitness, a dokonca menej v Rusku, hovorí. - Zatiaľ čo v Spojených štátoch ide o 15%. Súťaž medzi klubmi je vyššia, a preto je potrebné ponúkať klientovi jedinečnú službu. Vedúce fitness kluby v Rusku sa tiež usilujú o to. Avšak zatiaľ nie je k dispozícii integrovaný prístup, v ktorom sa súčasne zúčastňuje tím lekára, inštruktora fitness a psychológa. Zároveň podľa neho na požiadanie sú k dispozícii služby masážneho terapeuta, ako aj konzultácie rehabilitačného lekára a vypracovanie individuálneho plánu výživy. Za určitých podmienok môžu byť tieto služby zahrnuté do nákladov na fitness kartu.

3. Odmietnutie nezdravých diét. Napriek aktívnej vzdelávacej práci zdravotníckych pracovníkov, priemerný občan USA si stále myslí, že najlepší spôsob, ako schudnúť, je prísne alebo módne stravovanie. Preto sa v budúcom roku budú aj naďalej vyvíjať špeciálne vzdelávacie kampane a programy, ktorých cieľom je vysvetliť ľuďom, že nemôžete rýchlo schudnúť a dlhodobo udržať tento výsledok.

"Rusi v zásade už začali opúšťať tuhé a iracionálne diéty," hovorí Natalia Grigorieva. - Po prvé, pretože akumulovali negatívny zážitok z chudnutia na takýto výtok a sú unavení z ponáhľania sa z jednej módy do druhej. Po druhé, oni už vedia, že len pomalým uvoľňovaním váhy nebudete rýchlo vyzdvihnúť. "

4. Vplyv technológie. Stránky v sociálnych sieťach, mobilných aplikáciách, on-line programoch - fitness v Amerike sa stáva stále viac interaktívne. Tréneri budúci rok budú mať ešte viac príležitostí kontaktovať svojich zákazníkov, a to nielen priamo, ale aj prostredníctvom internetu.

Rusko sa v tomto smere snaží udržať krok s Amerikou: takmer všetky veľké siete fitness klubov majú svoje vlastné stránky v sociálnych sieťach (Vkontakte, Facebook), Twitter účty a LiveJournal. Na pravidelne aktualizovaných stránkach "LIVE!" Na Facebooku a Vkontakte bolo podpísaných celkovo asi 27 tisíc ľudí.

5. Vhodnosť pre starších občanov. "Ľudia zrelého veku sú radi, že robia fitness - ako v Amerike, v našej krajine," hovorí Tatyana Lissitskaya, autorka a moderátorka programu "50+" v televíznom kanáli "LIVE!". "Triedy v posilňovni nie sú len príležitosťou na zlepšenie ich zdravia, ale majú tiež dobrý čas a spájajú sa - nie je žiadnym tajomstvom, že starší občania často trpia osamelosťou."

Toto je miesto, kde sa podobnosti skončia a rozdiely začínajú: podľa ACE budú skupinové lekcie obľúbené u amerického publika vo veku nad 50 rokov. S nami to nebude vážny trend, pretože väčšina ruských dôchodcov si nemôže dovoliť fitness kartu. "V Amerike a Európe je pre dôchodcov oveľa jednoduchšie platiť za ich členstvo v klube - v skutočnosti je to kryté poistením," hovorí Tatyana Lissitskaya. "V Rusku možno túto záležitosť vyriešiť len štát: vybrať vhodné priestory pre centrá sociálnej ochrany obyvateľstva a prilákať dobrovoľníkov."

6. Najobľúbenejšie programy pre posilňovanie, Americkí lídri zahŕňajú Zumbu (zmes latinských a jednoduchých pohybov z aerobiku), TRX (variant funkčného tréningu so špeciálnymi slučkami) a Boot Camp (lekcie vojenského štýlu s cvičením a tímovými súťažami charakteristickými pre tréning pre rekrutov). Jedna pomerne odlišná fitness disciplína ich spája - nie sú nudné.

Majú iné perspektívy v Rusku, uviedla nezávislá expertka na fitnes Anastasia Yatsyna. "Zumba pravdepodobne nebude mať koreň," hovorí. "Na rozdiel od USA, v Rusku sa ľudia začínajú angažovať v tanečných štýloch, pretože sa chcú naučiť tancovať, krásne a elegantne sa pohybovať, nielen mať dobrý čas a vychutnať si lekcie."

Budúcnosť Boot Campu, podľa Anastasie, je tiež sporná: "Boot Camp je vysoko intenzívny, nebezpečný tréning, ktorý je kontraindikovaný pre väčšinu zúčastnených." Ale TRX v Rusku môže "strieľať", odborník verí: "Program je zaujímavý, umožňuje vám rýchlo a efektívne spracovať všetky svaly tela. Áno, a funkčné školenie v Rusku láska. " Okrem toho sa budúci rok v našej krajine bude aj naďalej zaujímať o jogu a pilates (rovnako ako ich symbiózu - yogaláty) a samozrejme aj v triedach s osobným trénerom, dodáva Anastasia.

Pozrite si video: 10 Min Abs Workout -- At Home Abdominal and Oblique Exercises (Február 2020).