Chôdza: ako trénovať, ako schudnúť

Lekári považujú chôdzu za ideálne cvičenie. Chráni kĺby, chrbticu, dýchací systém a pomáha posilňovať svaly. Chudnutie s chôdzou je tiež možné - pred niekoľkými rokmi som bol osobne presvedčený. Ako plánovať triedy? Zdieľam skúsenosti.

1. Každý deň vykonajte najmenej 15 tisíc krokov

Je to asi 8 km (presné čísla závisia od rôznych faktorov - vaša výška, rýchlosť chôdze atď.). Môžete sa sústrediť na tieto čísla, alebo sa môžete spoľahnúť na údaje krokomera (v mobilnej aplikácii alebo fitness náramku). Je žiaduce, aby ste nepretržite presúvali väčšinu vzdialenosti (napríklad chodíte na dlhú prechádzku), ale ak sa takýto kilometrový náskok podarí skončiť v deň s krátkymi túrami - ani nič. Snažte sa prechádzky svojim každodenným zvykom a postupne zvyšujte počet vykonaných krokov. Využite akúkoľvek príležitosť: vydajte sa pár zastávok skôr, zaparkujte auto ďaleko od domu, rozhodnite sa pobehovať po kancelárii uprostred dňa atď.

2. Vezmite 20 minút chôdze trikrát denne.

Po prvé, pomáha vám stráviť viac kalórií a dosiahnuť denný cieľ 15 tisíc krokov (alebo dokonca prekročiť túto hodnotu). Po druhé, ochráni vás pred zbytočným občerstvením, čo dokázali vedci z Univerzity Georgea Washingtona. Pozorovali dve skupiny "experimentálnych" a pre tých, ktorí po každom jedle chodili na 15 minútovú prechádzku, hladina ich cukru v krvi nezvýšila. A preto neboli priťahované sladkosti a trvalá túžba po občerstvení sa nezúčastňovala. Tí, ktorí chodili na dlhú prechádzku raz denne, nemali takéto výsledky.