Ako udržiavať zábal bahna doma

Bahenné zábaly sú jednou z metód fangoterapie a obľúbenej kúpeľnej procedúry. Blato má priaznivý účinok na obehový systém, zmierňuje svalové napätie, aktivuje metabolizmus, zlepšuje zásobovanie kyslíkom do tkaniva a je prirodzeným prostriedkom proti celulitíde.

Užitočná nečistota

Na obaly sa používa morská, rašelinová a sopečná bahna. Vedúcimi značkami špecializujúcimi sa na prírodné suroviny sú talianske Ischia Thermae (bahno z Ischie), domáce "gay" (blato z krymského jazera Saki) a Izraelská morská krása (bahno z dno Mŕtveho mora) známe mnohým.

Populárne bahno

Najobľúbenejšie v moskovských salónoch sú sapropelické bahno, ktoré má vysoké tepelné vlastnosti a bahno z Mŕtveho mora - zlepšujú zásobovanie kyslíkom tkanivami. Používa tiež bahno z ložiska Sestroretsk s nízkou mineralizáciou, ktoré je vhodné pre citlivú pokožku, a Khilovské bahno s vysokou koncentráciou sírovodíka a rôznych solí, užitočné pre akýkoľvek typ kože. Liečivé bahno je extrahované nielen zo spodnej časti nádrží, ale aj z útrob zeme v oblastiach s vysokou sopečnou aktivitou. Sopečný bahn je obzvlášť účinný pre kozmetické účely, pretože má biologickú čistotu a bohaté minerálne zloženie.

Čo sú bahenné zábaly?

Zábaly bahna sú studené a horúce: zvolí sa potrebný postup na riešenie špecifických kúpeľných úloh. Horúce aplikácie sa používajú na zmiernenie bolesti kĺbov a svalov po športovaní, na relaxáciu; zlepšujú vaskulárny tonus a majú lymfatickú drenáž. Studené zábaly majú utišujúci a omladzujúci účinok, zlepšujú mikrocirkuláciu krvi. Tieto postupy sa často používajú v programoch proti celulitíde. Stopové prvky rozpustené v terapeutickom blate počas takejto relácie môžu preniknúť cez pokožku do tkanív a krvi, čo normalizuje funkciu endokrinných žliaz.

Blato obsahuje humínové a karboxylové kyseliny, ktoré nie sú produkované ľudským telom, ale sú potrebné ako zdroj energie a omladenia. Na rozdiel od ostatných obalov sa blato masky ťažšie umyjú, ale to je kompenzované trvalým účinkom.

Kontraindikácie pre zábal bahna

Balenie sa neodporúča na akútne zápalové a infekčné ochorenia, ako aj na tromboflebitídu, kŕčové žily a problémy s krvnými cievami. Bahenné zábaly sa používajú pri zápalových gynekologických ochoreniach a adhezívnych procesoch. Avšak s ovariálnymi cysty a zátkami močového mymového bahna sú prísne kontraindikované.

Ako udržiavať zábal bahna v domácich podmienkach

1. Príprava na balenie. Pred začatím procedúry sa odporúča trieť problémovú oblasť tela anticelulitídovou kefou. To spôsobí mierne sčervenanie kože a zlepší účinok postupu. V kozmetických salónoch v prípravnej fáze sa vykonáva peeling problémovej oblasti kože.

2. Príprava nečistôt na balenie. Liečte liečivé bahno v požadovanom množstve na teplotu +40 ° C. K tomu môžete použiť dvojitý kotol, mikrovlnnú rúru alebo prach z nečistôt do horúcej vody. Na balenie celého tela budete potrebovať 0,5 kg bahnitého zloženia.

3. Balenie bahna. Naneste tenkú vrstvu nečistôt na telo na 6 mm. Potom je klient pokrytý fóliou a dekou na zlepšenie tepelného účinku na pokožku. Po zaschnutí bahna po 20-30 minútach sa pod sprchou umyje teplou vodou.

4. Dokončenie. Po ukončení postupu sa na ošetrovanú oblasť pokožky aplikuje zvlhčujúci krém proti celulitíde alebo výživný krém. Mala by byť prispôsobená vášmu typu pokožky.

Dosiahnutie požadovaného účinku si vyžaduje priebeh 10-12 procedúr. Prerušenie medzi reláciami nie je dlhšie ako 2-3 dni.