Snowboarding, lyžovanie, korčuľovanie: správne naťahovanie po cvičení

Tí, ktorí korčuľujú, lyžia alebo snowboard, vedia, že takmer každá z týchto aktivít končí bolesťou napätia a svalov. Aby ste tomu zabránili, odborníci vám odporúčajú dokončiť akékoľvek zimné cvičenie so správnym rozťahovaním. Ukážte hlavný pohyb.

Tréneri odporúčajú dokončenie s ľahkým rozťahovaním akýchkoľvek fitness lekcií. Ale najmä svaly potrebujú relaxovať po aktivitách v zime v zime. Aké cvičenia si vyberiete snowboardista, korčuliar, lyžiar a fanúšikov bežeckého lyžovania? "Vo všetkých týchto športoch funguje 12 svalových skupín, ale sú nerovnomerne naložené," hovorí Natalia Snitsar, osobný tréner, vedúci skupinových programov vo fitness centre "Dr.Loder at Akademicheskaya" a autor súboru cvičení, ktoré vám ukážeme dnes. - Takže napríklad triceps pracuje aktívnejšie pre lyžiarov (na rozdiel od snowboardistov) a pre vnútorných korčuliarov - vnútorný povrch stehien. Rovnako silne zapojený do práce stabilizátorov - svaly kôry, abs a späť. Správne naťahovanie je taká, ktorá zohľadňuje všetky tieto nuansy. "

Správne strečovanie: ako vytvoriť lekciu

* Vykonajte pohyby ihneď po tréningu, zatiaľ čo svaly sú stále teplé.

* Podržte každú pozíciu 15 až 90 sekúnd.

* Urobte hlavný pohyb po výdychu a zároveň uvoľnite čo najviac.

* Na vykonanie cvičení potrebujete matu a opasok na jogu.

Aby bolo možné správne vytiahnuť a uvoľniť všetky svaly zapojené počas lyžovania, Natalia Snitsar odporúča, aby ste nepretržite vykonávali všetkých 12 cvičení. Chcete ušetriť čas? Vykonajte rýchle bežecké ťažisko a natiahnite šport, ktorému sa dnes venujete.

Správne strečovanie: bežecké lyžovanie

Trakcia tricepsu

Postavte sa rovno, zdvihnite ľavú ruku rovno nahor a ohýbajte ju na lakte a položte dlaň medzi lopatky. S pravou rukou jemne zatlačte ľavé lakeť, cítite úsek tricepsu. Držte pozíciu na zadanú dobu, opakujte na druhú stranu.

Extrakcia najširšieho svalstva chrbta

Sedieť na rohoži natiahnuť nohy dopredu, položte ruky rovnobežne s bokmi. Potom nakláňajte telo dopredu a držte ľavú dlaň vonkajšieho okraja pravého chodidla. Uistite sa, že jedno rameno v tejto chvíli klesne pod druhú. Vytiahnutím svalov v určenom čase urobte cvičenie na druhej strane.

nuansy: Toto cvičenie musí byť zahrnuté aj do lyžiarskeho záťaže, pretože najširší sval chrbta je tiež aktívne zapojený do svojho tréningu.

Svalová relaxácia v ramenách

Stojte rovno, nohy rovnobežne. Nadvihnite pravú ruku na úroveň ramien, potom ju posuňte doľava a zatlačte lakte do hrudníka. Položte ľavú ruku na hornú časť pravej ruky a pevne ju zatlačte na hruď. Cíťte strečing ramenných svalov. Opakujte na druhej strane.