Diéta Jillian Riley

Máte hlad, potom v jednom sedení zničíte panvicu s mäsom, plnú večeru, pokračujte v krátení, hľadajte útechu v jedle? Existuje závislosť od stravy. Takže potrebujete špeciálnu diétu.

Kto prvýkrát začal? Gillian Riley, britský psychoterapeut, špecialista na závislosť. Prišla k záveru, že hlavným stimulom pre väčšinu ľudí schudnúť - vyzerá dobre - zvyšuje závislosť od jedla. Pri hľadaní ideálneho vzhľadu, ktorý by vyhovoval všetkým, stratíme našu individualitu a zdravie. Poruchy stravovania a hmotnosti sú vždy založené na emóciách a nízkej sebaúcty. Riešením je urobiť hlavnú motiváciu k zníženiu váhy, nie údaj na váhe, ale sebavedomie: ovládate jedlo, nie to.

Aká je podstata

Riley navrhuje, aby sa učil, ako si vybrať jedlo nie pod vplyvom emócií a momentálnych impulzov, ale vedome, berúc do úvahy dôsledky jeho voľby. Zabudnite na to, ako vyzeráte chvíľu. Pri ďalšom prístupe k jedlu v nevhodnom čase sa pokúste zmeniť svoj mozog z cieľa túžby - jedla - na emócie, ktoré zažívate.

Napríklad vo večerných hodinách po tiff s šéfom alebo s niekým, kto je blízko k vám, zrazu ste chceli jesť makaróny. Posaďte sa a zhlboka sa nadýchnite. Teraz pokojne zvážte výhody a nevýhody. Nikto nemôže zakázať, aby ste jedli celú nádobu - iba vy ovládate svoje stravovacie správanie. Pamätajte, ako sa zvyčajne cítite po takejto oslave brucha: slabosť, opuch, letargia, hanba. A teraz si predstavte iný obrázok: pokúsili ste sa, nepoškodili telo škodlivými jedlami, spali ste dobre na prázdny žalúdok, boli ste hrdí na seba, zvýšili ste sebavedomie. Po zvážení všetkých týchto skutočností slobodne pripravte svoj výber potravy.

Ako sa dieta

Potravinová závislosť je podmieneným reflexom. Pokaždé, keď budete jesť pod vplyvom emócií, závislosť na potravinách sa zvyšuje na biochemickej úrovni: neuróny spojené s hormónom príjemcom dopamínu sa aktivujú v mozgu. Ak sa rozhodnete, že sa nevzdáte impulzu a nevyberáte si svoje zdravie a sebavedomie, tieto neurálne "stopy" postupne "prekročí" - závislosť sa oslabuje a zvyšuje sa sebadôvera. Meditácie pracujú na tom istom princípe, ktorý mení štruktúru mozgu. Nepozorovane sami ste štíhlá.

Ako ísť na to

Naučte sa rozlišovať prirodzený hlad od psychologického (závislosť od stravy). V srdci strava - dva princípy: "čas" a "plán". Po ďalšom jedle sa okamžite priraďte k sebe. Prerušenie medzi jedlami je dve až štyri hodiny, nemôžete občerstviť.

V určenom čase, predtým, než si sadnete pri stole, naplánujte, čo budete jesť: aké potraviny alebo jedlá, koľko porcií, akú veľkosť a koľko prísad budete mať. Ak chcete jesť skôr, ako príde čas a viac než plán, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o psychologický hlad. Ak chcete niečo konkrétne v rovnakom čase, povedzte čokoládu, to je isté.

Čo je lepšie odmietnuť

Z výrobkov a riadu, ktoré spúšťajú vaše záchvevy žravosti. Zvyčajne ide o ľahko stráviteľné uhľohydráty a tuky (vyvolávajú väčšie uvoľňovanie dopamínu): pečivo z rafinovanej pšeničnej múky, bielej ryže, cestovín, zemiakov, sladkostí a potravín s vysokým obsahom cukru (sladká sóda, zmrzlina, ovocné jogurty, džemy, müsli zmesi, čerstvo stlačené ovocné šťavy) a tiež alkohol.

Na čo sa zamerať

Viacfarebná zelenina - päť až sedem odrôd denne (surové, dusené, ľahko vyprážané alebo pečené). Plody - tri alebo štyri odrody denne, najlepšie surové. Poľné bielkoviny - trochu pri každom jedle (kuracie, vajcia, prírodné jogurt, strukoviny, tofu, orechy a semená). Ryby a červené mäso - nie viac ako dvakrát týždenne. Obilniny (hnedá ryža, pohánka, perličkový jačmeň, quinya, amarant) - nie viac ako dve dávky (100 g) denne.

Koľkokrát za deň je

Každé dve až štyri hodiny počas dňa v malých porciách. Nezabudnite piť vodu medzi jedlami (najmenej štyri až päť pohárov denne).

Trvanie a výsledok

Spravidla je možné kontrolovať svoje stravovacie správanie po niekoľkých mesiacoch práce na sebe. Nadmerná hmotnosť zmizne (asi 1 kg za týždeň), ale Riley odporúča, aby sa nezameriaval na postavu na váhe, ale na jeho pohodu. Jasnosť myšlienok, emočná stabilita, dobrý spánok, viac energie, ľahkosť v tele a potešenie z jedenia bez viny, dôvera v seba - to sú hlavné výhody, ktoré dostanete, keď si vezmete kontrolu nad potravinovou závislosťou.

Majte na pamäti, že občasné poruchy sú nevyhnutné. Odpusťte im to, zaobchádzajte s humorom. V momente, keď ste v pokušení, je obzvlášť dôležité pripomenúť si, že ste teraz jesť pizzu alebo zmrzlinu kvôli psychickému hladu a nie preto, že ste naozaj hladní.

Viac informácií

Gillian Riley jesť menej. Prestaňte prejedať. "

klady:
nevýhody:
  • Špecifické odporúčania pomáhajú naučiť sa regulovať chuť do jedla a zlepšiť výživu. Jednoduché držanie, žiadne zakázané výrobky.
  • Pri zdanlivej jednoduchosti si diéta vyžaduje premyslený postoj k seba samému, dokonca aj výkop. Najťažšou vecou je uvedomiť si, že máte voľnosť vo vzťahu k jedlu.

Abstrakty Jilliana Rileyho

Zoznam výhod zo zvýšenej sebaúcty (keď spravujete jedlo, nie vy)

1. Viac vnútornej sily - už sa nebudete cítiť ako obeť.

2. Viac radosti a vnútornej harmónie - vonkajšie okolnosti vás tak neovplyvnia.

3. Viac vnútornej slobody - budete pohodlnejšie sami seba a komunikovať s ostatnými.

4. Viac pokoja a celistvosť - budete sa cítiť pevne na nohách.

5. Viac vitality a energie.

6. Menej závislosť a v dôsledku toho väčšie potešenie vo vzťahoch s ostatnými ľuďmi.

7. Viac dôvery v seba a svoje rozhodnutia.

8. Viac tvorivosti, tvorivých síl - vaša viera v seba sa zvýši.

9. Menej žiaľ kvôli nespravodlivej kritike.

10. Menej sa obávajte drobností.

11. Viac dobrej nálady.

12. Menšia túžba obhajovať, súťažiť, odsúdiť iných.

13. Viac motivácie na ukončenie iných závislostí, ako je napríklad fajčenie.

14. Viac vytrvalosti, aby sa vyrovnali s utrpením života: strata milovanej osoby, prerušenie vzťahov, nezamestnanosť atď.