Populárne tanečné tréningy: Ako si vybrať to najlepšie

Ak je aerobik, kardio na bežiacom páse a cyklistickej triede už s vami stratené, venujte pozornosť tanečnému tréningu. Dnes je veľa z nich. Pomôžeme vám vybrať to najlepšie.

Tanec a tréning: aký je rozdiel?

Tanečné tréningy sa výrazne odlišujú od bežných tanečných hodín. "Prvé z nich sa zvyčajne vykonávajú vo fitness formáte, to znamená, že tanečné pohyby a cvičenia sú vykonávané jeden po druhom v nonstop režime," hovorí Alexandra Buyanova, certifikovaného učiteľa Zumba, súčasného, ​​baletu a ďalších smerov, učiteľka tanečných a fitnesových smerov v sieti tanečných škôl Yara-Dance Studio. - V bežných tanečných triedach neexistuje žiadny taký "spěch". V dôsledku pohybu bez zastavenia (na tomto základe sú tkanivá lepšie nasýtené kyslíkom), krvný obeh sa urýchli. V dôsledku toho sa v tele aktivuje mnoho procesov vrátane rozdelenia nahromadeného tuku. "

Môže tanec trénovať transformovať telo?

Samozrejme. "Tanečný tréning je typ aerobiku s nízkou intenzitou strednej intenzity," hovorí Elena Ilyushchenko, učiteľka Zumba Fitness School of Dance WY DANCE. - Takéto triedy učia umenie pohybu, rozvíjajú plasty a vytrvalosť, posilňujú kardiovaskulárny systém, podporujú chudnutie. A samozrejme, tanečné tréningy zahŕňajú všetky hlavné svalové skupiny. "

"Akékoľvek dynamické tanečné tréningy pomôžu efektívne zbaviť sa tukových ložísk a dosiahnuť elegantné telo s pravidelnými tréningmi trvajúcimi od 30 do 60 minút s tréningovým minimom - 3 lekcie týždenne," dodáva Katya Vix, Alex Fitness Certified Trainer a vedúci Katie Weeks "School of Nutrition and Fitness. - V tomto režime sa nadbytočný telesný tuk aktívne spáli a telo sa stáva silným, pružným a fit. Ale nezabudnite na správnu výživu, pretože dáva 80% výsledku. "

A napriek tomu ... niekedy tanec tréningy sú bezmocné. "Nepomôžu získať svalovú hmotu, pretože v triede pracujete len s vlastnou hmotnosťou," varuje Anastasia Shimanskaya, osobný tréner, inštruktor Pilates, stretávacie a BodyArt Fitlab Fitness Labs.

Tanec a tréning: ako si vybrať smer?

Zamerajte sa na svoje ciele (chudnutie, zlepšenie postoja, vypracovanie konkrétnej oblasti), základné údaje (úroveň telesnej výchovy a zdravotný stav) a samozrejme aj preferencie na kondíciu (aký druh vzdelávania v zásade máte radi). Aby sme vám uľahčili výber tried, sme zostavili jednoduchý sprievodca najobľúbenejšími druhmi tanečného tréningu.

Tanečný tréning: ZUMBA®

Triedy tohto smeru už boli pevne zaregistrované v mnohých fitness kluboch po celom svete. Ako sa to stalo, povedali sme tu.

Aký je zmysel? Lekcie sú kombináciou energického latinského tanca a fitness. "Každá lekcia je postavená na princípe intervalového tréningu, keď sa striedajú prvky vysokej a nízkej intenzity, čím sa telo stáva pružnejším a bez preťaženia," komentuje Alexander Buyanova.

Pre koho? Pre tých, ktorí chcú schudnúť a tónovať svaly celého tela. Bez ohľadu na to, či máte "tanečný zážitok" alebo nie, nie je dôležité. "Nemali by ste sa obávať, že vás koordinácia odhodí - pohyby tu sú jednoduché a tréningy sa konajú v štýle strany s chytľavými latinskoamerickými rytmami," hovorí Elena Ilyushchenko.

Tanečný tréning: Jazzercise

Aký je zmysel? Tieto lekcie sú veľmi podobné aeróbnym triedam, ale obsahujú množstvo Pilates, kickboxing a jazzové cvičenia. Intenzita tried je vysoká. "Od príchodu Jazzercise sa zmenil program hodín: teraz sa venujú modernejšej hudbe a aeróbna časť sa strieda so silou, cvičenie s činkami," dodáva Alexander Buyanova.

Pre koho? Pre tých, ktorých cieľom nie je len stať sa štíhlejším, ale aj rozvíjať flexibilitu a pracovať v problémových oblastiach. "Tento tréning bude vyhovovať aktívnym ženám, ktoré milujú energickú modernú hudbu, tancujú a chcú pracovať na brušných svaloch, stehnách, zadkoch," hovorí Alexandra Buyanova.

Tanečný tréning: Barre

Aký je zmysel? "Toto je kombinácia kardio, silového tréningu a strečingu," vysvetľuje Elena Ilyuschenko. "V triede pracujete na lavičke (alebo držíte ruku cez zadnú časť kresla), vykonávajúce baletné pohyby - vrstvy, rozšírenie ramien a vyvýšenie noh."

Navyše štruktúra takýchto hodín nemôže byť nazývaná nudným. "Barre kombinuje aeróbnu časť (ako zahrievanie, zvyčajne sa skladá z baletných krokov), dynamické a statické cvičenia - prvky jogy a Pilates. Často sa používajú aj malé činky, "hovorí Alexandra Buyanová.

Pre koho? Pre tých, ktorí sú dôležitejší na to, aby rozvíjali silu a flexibilitu, ako v skutočnosti schudnúť. "Na tomto tréningu sú svaly nohy a tlače dobre spracované," vysvetľuje Alexander Buyanova. "Ak nie ste zvyknutí učiť sa tanečné pohyby, ale chcete byť pružný a napnutý, cítiť sa ako balerína, potom vám tieto triedy určite vyhovujú."

Podľa výskumníkov z Emory University a Georgia Institute of Technology (USA) sa tí, ktorí sa pravidelne zúčastňujú baletných tried, vyznačujú lepšou koordináciou pohybov v každodennom živote, a to nielen v tanečnej triede.

Tanečný tréning: Bodyjam

Aký je zmysel? Tieto triedy určite potešia fanúšikov moderného tanca. "Bodyjam® je tanečný fitness program vytvorený trénermi Nového Zélandu Les Mills," hovorí Alexandra Buyanova. - Triedy sú držané pod modernou hudbou v štýle domu, hip-hop, pasce, drum'n'base. Program existuje v niekoľkých verziách, ktoré trvajú rôzne triedy - 30, 45 a 55 minút. " Intenzita lekcie sa môže meniť.

Pre koho? Pre tých, ktorí by chceli aktívne zapojiť do práce horné telo - ramená, zbrane, svaly kôry a chrbta, pretože tanečné zväzky tu znamenajú veľa zákrutov. "Tento druh povolania však nemá výrazný účinok na spálenie tukov," varuje Alexander Buyanova.

Tanečný tréning: bayloterapia

Aký je zmysel? "Je to relatívne nová oblasť tanečného tréningu, ktorá je založená okrem iného aj na aeróbnych pohyboch. Etnická hudba z krajín Latinskej Ameriky a Arabského východu znie v triede, "hovorí Elena Ilyuschenko.

Mimochodom, bayloterapia nie je len "pro telo". "Takéto triedy sú označované ako tanečná terapia, ktorá nás učí lepšie pochopiť a cítiť sa, zlepšiť kvalitu života," hovorí Alexandra Buyanova.

Pre koho? Pre tých, ktorí by sa chceli zbaviť stresu a riešiť niektoré emocionálne problémy.

A pre starších ľudí sú takéto lekcie príležitosťou na zlepšenie chôdze a rozvoj rovnováhy, ktorú nedávno založili výskumníci z University of Missouri.

Vyberte si tanečný tréning a vychutnajte si to!