Piloks: ranný komplex ideálnej postavy (FOTOGRAFIE)

Chcete dokonalú postavu, ale nemáte čas na plný tréning v telocvični? Vykonáva denne 15 minút ráno súbor cvičení od piloxu, vyvinutý inštruktorom "LIVE!" Elena Soghomonyan, dosiahnete svoj požadovaný v čo najkratšom čase.

Piloks je jedinečná disciplína. Tento fitness hybrid kombinuje pilates a box. Každý tréning súčasne poskytuje kardio a silový tréning, posilňuje svaly a doslova vytesá postavu: krásny pás, štíhle nohy a okrúhle, utiahnuté zadky. Chcete sa uistiť? Každý deň, ako cvičenie, vykonajte toto ráno cvičenia pre perfektnú postavu, ktorú vyvinula Elena Soghomonyan. "Jeho tajomstvom je striedanie aktívneho kardio s krátkym odpočinkom. Vykonajte každé intenzívne cvičenie. 1 minútu"Potom prejdite na pohyby, ktoré vám umožnia obnoviť a rozvinúť vašu flexibilitu," hovorí Elena. "Nie je potrebné robiť zahrievanie, toto" nabíjanie "je nezávislé a kompletné."

Jebovo kyvadlo

Východisková pozícia: postavte sa, postavte nohy rovnobežne navzájom na šírku panvy alebo mierne širšie, kolená mierne ohnuté, panva sa skrúca, chvost sa pozrie dolu, spodná časť brucha je zastrčená, ruky v bojovej polohe blízko tváre. Premiestnite hmotnosť na vašu pravú nohu. V tomto prípade by mal byť noha, koleno a bedrový kĺb v rovnakej vertikálnej línii. Zdvihnite pätu ľavej nohy a bez zdvihnutia špičky od podlahy otočte koleno mierne dovnútra. Súčasne s ľavou rukou urobte ostrý zásah dopredu. Potom presuňte hmotnosť na ľavú nohu a urobte úder s pravou rukou. Vykonajte tieto valce z jednej nohy do druhej. na minútu, Sledujte polohu tela: nestlačte sa dopredu. Toto dynamické cvičenie bude pred komplexom dobré zahrievanie.

Rolovať nadol a zrolovať

Východisková pozícia je rovnaká ako pri prvom cvičení, ramená pozdĺž tela. Nakláňajte sa dopredu: pomaly, začínajúc od krku, okolo chrbtice a spodnej do polohy, kde sa ruky dotýkajú podlahy. Rovnako ako pomaly stúpať a po narovnávaní, kruhovým pohybom, zdvihnite ramená hore a tlačte ich späť a dole, držte kolená v tomto cvičení mierne ohnuté, aby ste nestratili stabilitu a nedošlo k preťaženiu svalov. Roll-up a roll-up 3-4 krát.

Cross-Crawley

Intenzívne kardiovaskulárne cvičenie pre skrúcanie tela, v ktorom Yelena Soghomonyanová odporúča kombinovať tri úrovne obtiažnosti pri jej vykonávaní. Vykonajte každú možnosť cvičenia na 20 sekúnd. a bez zastavenia pokračujte ďalej.

Najjednoduchšia možnosť: pohyb dlaň na koleno. Keď stojíte na pravú nohu, zdvihnite koleno ľavej nohy čo najvyššie, zároveň ju priveste pravou rukou a dotknite sa ju dlaňou. Vráťte sa do východiskovej pozície a zopakujte pohyb ľavého ramena. Ak sa vám zdá, že táto verzia cvičenia je pre vás príliš jednoduchá, namiesto dlaní dosiahnite koleno s lakťom.

Vykonajte rovnaký zákrut, ale zdvihnite narovnanú nohu. Výška nohy závisí od úrovne flexibility a fyzickej kondície. Hlavná vec - Neohýbajte koleno. Pokúste sa dotýkať špičky opačnej nohy.

Na záver komplikujte cvičenie posunutím dozadu. Vykonajte to rovnakým spôsobom ako predtým: zdvihnite ohnutú (zložitejšiu, narovnanú verziu) nohu dopredu a dotknite sa ju rukou. Potom sa bez toho, aby ste sa dotkli podlahy nohou, ihneď ju odneste, ohnite, natiahnite pätu do zadku a dotýkajte sa päty za chrbtom. Vykonajte pohyb s druhou nohou.